Podlaskie Dni Matematyczne. Sprawdź wydarzenia, na które można się zapisać!

2023.10.25 06:30
W środę (25 października) na Politechnice Białostockiej rozpoczną się Podlaskie Dni Matematyczne. Wydarzenie potrwa kilka dni. Na niektóre z nich można się jeszcze zapisać.
Podlaskie Dni Matematyczne. Sprawdź wydarzenia, na które można się zapisać!
Fot: PB

Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej serdecznie zapraszają do udziału w Podlaskich Dniach Matematyki. Impreza rozpocznie się w środę i potrwa do piątku. Większość wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, ale są też takie, które będą organizowane online.

Podlaskie Dni Matematyczne - PROGRAM

Co czeka na uczestników Podlaskich Dni Matematyki? Będą wykłady, warsztaty, piknik matematyczny, wystawa fotografii, konkursy i quizy, autobusowe łamanie główki oraz gra terenowa. Oferta jest tak szeroka, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie! W wydarzeniach wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci, nauczyciele, rodzice, jak i wszyscy chętni. Na większość matematycznych spotkań i zabaw już zakończono rejestrację, jednak są takie, w których jeszcze można wziąć udział. Trzeba się zapisać tutaj: Podlaskie Dni Matematyczne

– Matematyka jest fundamentalną umiejętnością, która jest używana w wielu dziedzinach życia, takich jak nauka, inżynieria, ekonomia, finanse, informatyka itp. Popularyzacja matematyki może pomóc w zwiększeniu poziomu umiejętności matematycznych w społeczeństwie. W społeczeństwie coraz bardziej zdominowanym przez technologię i naukę, umiejętności matematyczne stają się coraz bardziej wartościowe. Osoby z dobrą wiedzą matematyczną mogą być bardziej konkurencyjne na rynku pracy. Ponadto matematyka może być fascynująca i rozwijająca kreatywne myślenie – wyjaśnia ideę wydarzenia dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, Dziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

Od środy do piątku odbędzie się też Wystawa Matematyka. Z kolei w czwartek zaplanowano Matematyczną Grę Terenową, a w piątek Piknik Matematyczny. W komunikacji MKP można będzie rozwiązywać „autobusowe łamanie główki”, co z pewnością umili jazdę entuzjastom przedmiotów ścisłych. Z kolei w Polregio czekać będzie "pociąg do matematyki".

Większość organizowanych spotkań będzie prowadzona przez pracowników z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Do realizacji wydarzenia zostali zaproszeni wykładowcy z innych polskich i zagranicznych uczelni.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39