Podlaskie firmy starają się o bezzwrotne dofinansowanie. Do podziału jest 25 mln zł

2021.02.17 12:25
Zakończył się nabór wniosków na kapitał obrotowy w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. W regionie zgłosiło się ponad 2 tys. firm, których wnioski opiewają na sumę 61 mln zł, choć do podziału jest 25 mln zł.
Podlaskie firmy starają się o bezzwrotne dofinansowanie. Do podziału jest 25 mln zł
Fot: Pixabay

Wpłynęło 2 tys. wniosków

Od poniedziałku (15.02) od godz. 8.00 do wtorku (16.02) do godz. 15.00 przedsiębiorcy z województwa podlaskiego mogli składać wnioski o dotację na kapitał obrotowy. Przez dwa dni zgłosiło się ponad 2 tys. firm. W konkursowej puli jest do podziału 25 mln zł z funduszy europejskich, a wartość złożonych wniosków wynosi 61 mln zł.

Kapitał obrotowy jest przyznawany na bieżącą działalność z funduszy unijnych w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Wsparcie adresowane jest do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także do osób samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą.

W ramach dofinansowania mogą uzyskać jednorazową, bezzwrotną dotację, gdy sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19 - warunkiem uzyskania pomocy jest spadek przychodów ze sprzedaży o co najmniej 40%.

Podlaski Pakiet Gospodarczy

Aktualnie jest prowadzona ocena wniosków. Lista dofinansowanych firm zostanie opublikowana na stronie programu regionalnego według najwyższego procentowo spadku obrotów.

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdą się na liście, muszą dostarczyć w ciągu trzech dni do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami.

Konkurs stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Do tej pory przedsiębiorcy uzyskali ok. 186 mln zł, które stanowiły m.in. dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy w roku 2020, bon antywirusowy. W sumie z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tys. firm z województwa podlaskiego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39