Podlaskie Gazele Biznesu. Sprawdź, która firma odnosi najwieksze sukcesy

2015.01.28 00:00
Gazelami Biznesu zostają firmy, które dzięki dynamicznemu rozwojowi w krótkim czasie stają się liderami na rynku i prześcigają często znacznie większe przedsiębiorstwa.
Podlaskie Gazele Biznesu. Sprawdź, która firma odnosi najwieksze sukcesy
Fot: Bożena Matoszko/Puls Biznesu.
Ranking Gazele Biznesu organizowany jest od 2000 roku

Pierwsza na liście Gazel Biznesu w 2014 roku znalazła się firma z województwa mazowieckiego – Alvare, która zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju materacy. W latach 2012/2013 odnotowała rekordowy przyrost obrotów, który wyniósł 1150%.

Na liście znalazło się też kilka firm z Podlasia. Sukcesy odnosi m.in. KSK Anna Sawoń, która zajmuje się produkcją i sprzedażą statuetek, szklanych gadżetów, pamiątek i upominków okolicznościowych, które są grawerowane laserem 3D. Dobrze radzi sobie również Mateusz Perzyna, który prowadzi sklep "PodPierzyną" oferujący prześcieradła, poduszki, kołdry, koce, poszewki itp.

Wzrost obrotów o 26,17% odnotował również Zakład Obróbki Skrawaniem DARMED. Tuż za nim znalazł się Olimpic Sport Salon Rowerowy i "Paka" Robert Kuzmiecow, zajmujący się sprzedażą dywanów.

Gazelę Biznesu 2014 w rankingu Puls Biznesu po raz czwarty otrzymała firma Automatyka Pomiary Sterowane SA.
- Zasłużone laury dla całej załogi za wyniki osiągnięte w roku 2013 bardzo nas cieszą, ale zapewniam że pracownicy APS SA ciężko przepracowali także 2014 rok – mówi Bogusław Łącki, prezes spółki. - Nieustannie zabiegamy o naszych klientów, z sukcesem staramy się jeszcze lepiej realizować pozyskane kontrakty. A to ostatnie wyróżnienie jest tak samo istotne jak kiedyś przed laty, gdy otrzymywaliśmy je pierwszy raz – dodaje.
Firma APS sukces zawdzięcza dużym kontraktom, które udało się jej uzyskać w ostatnich latach. Przychody firmy w roku 2013 wyniosły aż 22,6 mln zł.

Ranking Gazele Biznesu po raz pierwszy odbyły się w 2000 roku. Konkurs skierowany jest do małych i średnich firm. Autorem całego przedsięwzięcia jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland. W każdej edycji rankingu badane są wyniki firm za trzy ostatnie lata.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1092 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39