Podlaskie. Nowczesne pracownie komputerowe wygraną w konkursie Hawlett-Packarda

2011.10.20 00:00
Jeszcze w tym roku dwie szkoły z województwa podlaskiego: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie i Gimnazjum w Małym Płocku zostaną wyposażone w nowoczesne pracownie komputerowe. Placówki zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę Hawlett-Packard.
Podlaskie. Nowczesne pracownie komputerowe wygraną w konkursie  Hawlett-Packarda
Fot: sxc.hu

Firma Hewlett-Packard z okazji 20 lat działalności w Polsce, na początku tego roku szkolnego ogłosiła konkurs skierowany do szkół podstawowych i gimnazjów. Głównymi nagrodami w konkursie było wyposażenie20 pracowni informatycznych w specjalistyczne rozwiązania HP Multiseat.

Szkoły w niecały miesiąc musiały przedstawić ciekawe i nowatorskie koncepcje edukacji. Należało zaprezentować pomysł na wykorzystanie pracowni komputerowej w trakcie prowadzenia zajęć lekcyjnych tak, aby ich treść i forma była atrakcyjna i ułatwiała naukę. Należało również przedstawić, w jaki sposób ufundowany przez sprzęt informatyczny mógłby umożliwić uczniom wykorzystanie nowoczesnych technologii w pogłębianiu wiedzy. Odpowiedź na to polecenie nie mogła przekroczyć 1800 znaków. W drugim zadaniu w 1500 znakach należało przedstawić pomysły uczniów na wykorzystanie ufundowanej przez HP pracowni w celach edukacyjnych wg indywidualnych pomysłów. Trzecie zadanie polegało na podaniu propozycji hasła promującego 20-lecie HP w Polsce. Przykładowo Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie zgłosiła hasło "20 lat HP = 20 lat postępu".

Ufundowane pracownie wyposażone będą serwer, 10 multimedialnych stanowisk komputerowych i 1 notebook dla nauczyciela. Komputery wyposażone dodatkowo będą w pakiety programów edukacyjnych do nauki przedmiotów ścisłych, języka angielskiego, testy szkolne oraz programy wyrównawcze dla dzieci mających trudności z matematyką.

Pracownie będą zainstalowane do 30 listopada. O wygraną starało się300 szkól z całej Polski.

Za: Wrota Podlasia

MAG

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39