Podlaskie Śniadanie Mistrzów. 2 pikniki w ogrodach Pałacu Branickich

2019.05.20 15:04
Dwie odsłony Podlaskiego Śniadania Mistrzów odbędą się w tym roku. Na piknik w ogrodach Pałacu Branickich można wybrać się w czerwcu i sierpniu.
Podlaskie Śniadanie Mistrzów. 2 pikniki w ogrodach Pałacu Branickich
Fot: Anna Dycha
Podlaskie Śniadanie Mistrzów

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny odbywający się latem w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku. Swoim klimatem przyciąga tłumy osób w każdym wieku. Biorą w nim udział tysiące smakoszy. W wakacje odbędzie się już kolejna edycja wydarzenia.

- W tym roku kontynuujemy inicjatywę organizacji pikników kulinarnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem białostoczan i turystów. Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja naszego miasta i regionalnych tradycji kulinarnych. Cieszę się, że w tym sezonie letnim odbędzie się dwa razy - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Kuchnie świata w czerwcu

"Świat na talerzu" - ten temat szalenie przypadł do gustu uczestnikom imprezy w tamtym roku, dlatego będzie obecny także i teraz. Każda restauracja przygotuje przynajmniej jedno danie inspirowane kuchnią wybranego zakątka globu. Smakami przeniosą uczestników imprezy do Włoch, Węgier, Hiszpanii, Tybetu, Meksyku, Chorwacji, Japonii, Finlandii. Czeka też wiele kulinarnych niespodzianek. W piknik włączą się także konsulaty i ambasady, które przygotują prezentacje wybranych krajów.

Ta edycja będzie też bogata w aromatyczne kawy w wielu odsłonach, bo wspólnie z Baristacją organizowany jest III Podlaski Festiwal Kawy i II Ogólnopolskie Mistrzostwa Baristów w Latte Art. Jak co roku nie zabraknie orzeźwiających lemoniad, będą lody, coś na słodko i propozycje dla wegan. W Strefie Producentów można będzie znaleźć swoje ulubione produkty z naszego regionu, ale też ciekawostki z dalekiego świata. Śniadanie odbędzie się 22 czerwca.

Grilowanie w sierpniu

Z kolei odsłona sierpniowa pikniku odbędzie się pod hasłem "Mistrzowie grilla". Jej termin to 10 sierpnia. O motywie przewodnim wydarzenia zadecydowali internauci, uczestnicząc w specjalnej ankiecie na Facebooku. Podczas tego pikniku wystawcy skupią się na przygotowaniu różnych potraw z grilla. Odbędzie się konkurs dla szefów kuchni "Mistrz grilla".

Organizatorzy przygotują też inne dodatkowe atrakcje. Tradycyjnie będzie Strefa Chilloutu z przyjemnymi dźwiękami i leżakami, którą obejmie we władanie Zmiana Klimatu. Strefa dla dzieci powiększy się. Poza wciągającymi animacjami będzie też kącik językowy - w końcu nauka w formie zabawy jest najfajniejsza. Podszlifować warto nie tylko język angielski, ale też hiszpański.

Na śniadanie można zabrać przyjaciół, partnera czy partnerkę, rodziców i dzieciaki, a także czworonoga. Koniecznie spakujcie koc i spędźcie radośnie ten letni czas.

Śniadania odbędą się w ogrodach Pałacu Branickich (wejście od ul. Legionowej). Potrwają w godz. 10.00-16.00. Wstęp jest wolny.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1820 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39