Podlaskie w programie "Karta Dużej Rodziny". Zniżki będą w Operze i WORD-ach

2014.09.16 00:00
Władze województwa na posiedzeniu, któremu przewodniczył marszałek Jarosław Dworzański, rozpatrzyły sprawę przyłączenia się do ogólnopolskiego programu "Karta Dużej Rodziny".
Podlaskie w programie "Karta Dużej Rodziny". Zniżki będą w Operze i WORD-ach
Fot: ESD
Zniżki będą m.in. w Muzeum Podlaskim

Na terenie naszego województwa mieszkają 11 794 rodziny, w których jest troje lub więcej dzieci. Wymagają one szczególnego wsparcia ze strony samorządów i władz państwowych. "Karta Dużej Rodziny" to jeden z instrumentów pomocy, zapewniający prawo do ulg, zniżek i zwolnień z opłat, zwłaszcza przy korzystaniu z ofert placówek kulturalnych i sportowych.

Prace nad stworzeniem wojewódzkiej "Karty Dużej Rodziny" prowadzone były od wiosny.
- Ponieważ w czerwcu wszedł w życie rządowy program pomocy rodzinom wielodzietnym, Zarząd Województwa postanowił nie tworzyć własnego programu, tylko przyłączyć się do ogólnopolskiego, nad którym pieczę sprawuje prezydent Bronisław Komorowski - powiedział Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka.

Według informacji Kwasowskiego, deklarację udziału w programie już złożyło kilka placówek, podległych marszałkowi: Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Wierszalin, Suwalski Park Krajobrazowy, Ośrodek Pogranicze w Sejnach, Muzeum Podlaskie, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1399 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39