Podlaskie WORD-y mają nowych dyrektorów

2019.01.07 13:50
Mirosław Oliferuk, Maciej Kudrycki oraz Marcin Kleczkowski oficjalnie zostali nowymi szefami podlaskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.
Podlaskie WORD-y mają nowych dyrektorów
Fot: Wrota Podlasia

Powód zmian

Podlaskie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego mają nowych dyrektorów. Powołał ich zarząd województwa.

- Powodem zmian w podlaskich WORD-ach jest konieczność wprowadzenia usprawnień organizacyjnych i oszczędności. Wynagrodzenie wszystkich trzech nowych dyrektorów będzie takie samo, na poziomie najniższej pensji odwołanego dyrektora WORD – wskazuje Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

Nowi szefowie trzech regionalnych ośrodków to Mirosław Oliferuk, który będzie zarządzał WORD Łomża, Maciej Kudrycki, który zasiądzie w fotelu dyrektora w WORD Białystok oraz Marcin Kleczkowski, który będzie odpowiedzialny suwalski WORD.

Mirosław Oliferuk

Mirosław Oliferuk to twórca i pierwszy dyrektor WORD Łomża, z którym był związany przez blisko 20 lat (pracował od 1998 do 2017). To także były pracownik ds. budownictwa drogowego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży (1988-1990), Łomżyńskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego i Białostockiego Kombinatu Budowlanego (1984-88), był sekretarzem Podlaskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz przewodniczącym Rady Społecznej Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Obecnie jest natomiast m.in. dziekanem Korpusu Ambasadorów Fundacji "Zapobieganie Wypadkom Drogowym", społecznym konsultantem Polskiego Klastra Edukacyjnego. Związany jest również z GDDKiA Białystok – rejon Łomża (od lutego 2018 r.). Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem za zasługi dla Policji, Odznaką Honorową "Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej".

- Obserwowałem funkcjonowanie łomżyńskiego WORD w ostatnich latach zwłaszcza pod kątem planowanych zmian w Prawie o ruchu drogowym i ustawie o kierujących pojazdami – mówi Mirosław Oliferuk. - Dlatego moim najpilniejszym zadaniem będzie weryfikacja wydatków i finansów ośrodka, zwłaszcza pod kątem zrealizowanych i planowanych inwestycji. Muszą one być dopasowane do zmieniających się przepisów, a co za tym idzie - do przyszłych potrzeb WORD. 

Maciej Kudrycki

Z kolei Maciej Kudrycki był trenerem i kierownikiem drużyny Jagiellonii Białystok (2009-2017), dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Białymstoku (2012-2016) oraz trenerem-koordynatorem programu "Piłkarska Przyszłość z Lotosem" w MOSP Białystok.
Ma za sobą również pracę akademicką (pracownik naukowy WSAP Białystok w latach 2004-2011). Poza tym pełnił funkcję dyrektora Podlaskiego Klubu Biznesu (luty 2017-sierpień 2018). Aktualnie jest trenerem piłki nożnej UEFA B.

- To dla mnie duże wyróżnienie. Na pewno wykorzystam moje doświadczenie kierownicze w zarządzaniu zasobami ludzkimi i finansami publicznymi, jakie zdobyłem podczas szefowania jednostce podległej samorządowi miejskiemu. Chciałbym, aby białostocki WORD był zarządzany racjonalnie i nowocześnie - wskazuje Maciej Kudrycki.
 
Marcin Kleczkowski

Natomiast Marcin Kleczkowski ma doświadczenie samorządowe jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta w Augustowie (2010-2014) oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Powiatu Augustowskiego (2014-2018). Przez 20 lat był też związany z British-American Tobacco w Augustowie.

- Pierwsze zadanie to przede wszystkim poznanie stanu finansów WORD, a drugie to analiza projektu zorganizowania w Suwałkach ośrodka doskonalenia techniki jazdy – mówi Marcin Kleczkowski. – Chciałbym, aby suwalska placówka była ośrodkiem pierwszego wyboru dla szkół jazdy i kandydatów na kierowców z północy województwa - dodaje.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy
A.G. Jubiler
A.G. Jubilerul. Bohaterów Monte Cassino 3 lok. U1/U2
15-873 Białystok
www.sklep-jubiler.pl

Więcej informacji
1290 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39