Podpaleniem autobusu zajmuje się policja

2009.11.03 00:00
Wczoraj (2.11) zapalił się autobus linii nr 5 na pętli przy ulicy Berlinga. Autobus zajechał tam pusty - ostatni pasażerowie opuścili pojazd na poprzednim przystanku.

Kierowca po zatrzymaniu pojazdu zauważył ogień na ostatnim siedzeniu o czym powiadomił dyspozytornię. Próbował także gasić płomienie przy użyciu gaśnicy proszkowej, były jednak zbyt intensywne i musiał oddalić się z miejsca pożaru. Gdy przyjechały tam pierwsze jednostki straży, płomienie objęły już większość pojazdu. Strażacy nie chcieli dopuścić do uszkodzenia samochodu osobowego, który znajdował się na parkingu oddalonym o około 5 m od palącego się autobusu. Stłumienie ognia zajęło im kilkanaście minut - spaleniu uległ praktycznie cały autobus, lekko uszkodzony żarem zastał także samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak informuje Kamil Sorko z zespołu prasowego podlaskiej policji wczoraj zgliszcza autobusu obejrzał biegły. Teraz policjanci czekają na jego opinię. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

E.S.

1255 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39