Podróże pociągami będą droższe. Polregio podwyższa ceny biletów

2021.12.11 12:48
Od niedzieli (12.12) w całej Polsce wzrosną ceny biletów przewoźnika Polregio. Jak podwyżka wpłynie na koszty w Podlaskiem? Sprawdzamy.
Podróże pociągami będą droższe. Polregio podwyższa ceny biletów
Fot: Malwina Witkowska

Ogólnopolska modyfikacja

Od 12 grudnia spółka Polregio wprowadza modyfikację ogólnopolskiego cennika biletów. Od tego dnia zmianie ulegają ceny biletów jednorazowych i okresowych dla Taryfy podstawowej, Taryfy RAZEM na przejazdy pociągami REGIO, interREGIO i superREGIO, oraz opłat dodatkowych i manipulacyjnych.

"Liczymy na zrozumienie pasażerów, w tym roku już dokonaliśmy zakupu zmodernizowanych składów, a w najbliższym czasie rozpoczniemy zakup nowego taboru, co znacząco poprawi komfort podróży na obsługiwanych przez Polregio trasach. Przejazdy koleją są najbardziej ekologicznym środkiem transportu i nadal pozostają tańszym rozwiązaniem niż przejazdy samochodem na tym samym dystansie" - napisał przewoźnik, wspominając o zakupie 6 używanych pojazdów od Zachodniego Pomorza i planie zakupu ponad 200 nowych zespołów trakcyjnych.

Polregio tłumaczy swoja decyzję tym, że od trzech lat nie korygowali cen biletów jednorazowych. Ponadto cennik został skonsultowany i zaakceptowany przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego, czyli Marszałków Województw, na zlecenie których Polregio realizuje połączenia kolejowe. Bilety Polregio zdrożeją średnio o 10%. Oprócz tego, inne polskie przewoźniki także zdecydowały się na zwiększenie cen np. Koleje Dolnośląskie i Koleje Mazowieckie. Z kolei spółka PKP Intercity na razie nie podjęła decyzji o podwyżce cen biletów.

Ceny w Podlaskiem

Warto podkreślić, że modyfikacja cen nie dotyczy połączeń z oferty "Połączenie w dobrej cenie" (PWDC). W województwie podlaskim należą do nich trasy: Łapy - Białystok, Kuźnica Białostocka - Białystok, Hajnówka - Białystok, Białystok - Szepietowo, Białystok - Mońki, Białystok - Grajewo, Białystok - Czarna Białostocka, Białystok - Sokółka, Białystok - Dąbrowa Białostocka, Białystok - Augustów, Białystok - Suwałki, Białystok - Bielsk Podlaski, Bielsk Podlaski - Hajnówka. Oczywiście również w relacjach powrotnych.

Jak podaje nam rzeczniczka prasowa podlaskiego oddziału Polregio, Renata Gerasimiuk przykłady modyfikacji cen od 12 grudnia według Taryfy podstawowej na innych trasach, nie objętych PWDC to:
Bielsk Podlaski - Czeremcha:
- bilet normalny jednorazowy obecnie 10,60 zł, nowa cena 11,90 zł;
- bilet normalny miesięczny w dwie strony 224,00 zł, nowa cena 254,00 zł;
Białystok - Knyszyn:
- bilet normalny jednorazowy obecnie 8,90 zł, nowa cena 10,20 zł;
- bilet normalny miesięczny w dwie strony 214,00 zł, nowa cena 244 zł;
Sokółka - Kuźnica Białostocka:
- bilet normalny jednorazowy obecnie 7,20 zł, nowa cena 7,90 zł;
- bilet normalny miesięczny w dwie strony 178,00 zł, 200,00 zł.

Ponadto od 12 grudnia zmienia się rozkład. Więcej o tym: Nowy rozkład jazdy pociągów Polregio i PKP Intercity.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1297 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39