Podsumowano kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego

2020.07.10 16:58
Podsumowano kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego w województwie podlaskim. Szef regionalnego sztabu Tadeusz Truskolaski ocenił, że była ona bardzo energetyczna.
Podsumowano kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego
Fot: Angelika Dorf
Podsumowanie kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego

Przed białostockim ratuszem prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, posłowie do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski i europoseł Tomasz Frankowski, senator Wadim Tyszkiewicz oraz posłowie na sejm Robert Tyszkiewicz i Krzysztof Truskolaski podsumowali kampanię wyborczą kandydata na urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego.

Chcą dynamicznego rozwoju Polski

- Kampania dobiega końca. Kampania, która ma dać pytanie – jaka ma być Polska. Te odpowiedź usłyszmy w niedzielę po 21.00 – mówił Tadeusz Truskolaski.

Dodał, że jego zdaniem tylko Rafał Trzaskowski może zagwarantować dynamiczny rozwój Polski oraz samorządów. Podsumował, że w Białymstoku kampania była bardzo udana i energetyczna.

Radosław Sikorski odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego na antenie Radia Maryja, z których wynikało, że starsi ludzie będą poddawani przymusowej eutanazji w przypadku, gdy wygra Rafał Trzaskowski.

- Co to jest przymusowa eutanazja? – pytał. - To jest po prostu morderstwo. Czyli jeśli wygra Trzaskowski to Sejm uchwali taka ustawę większością sejmową, a Trzaskowski podpisze o przymusowym uśmiercaniu staruszków? Ile trzeba mieć w sobie cynizmu, ile trzeba mieć w sobie pogardy dla swoich wyznawców i bezczelności, żeby dwa dni po wyroku kłamania znowu bezczelnie kłamać. Nie ma takiego kłamstwa, którego ten człowiek nie powie z żądzy władzy – mówił Radosław Sikorski.

Apel do białostoczan

Wadim Tyszkiewicz apelował do białostoczan, którzy jeszcze nie podjęli decyzji na kogo zagłosować.

- Wybieramy Rafała Trzaskowskiego na 5 lat, Andrzeja Dudę wybieramy na 15 albo może 20 lat. To co się dzieje w krajach, gdzie są rządy autorytarne to wiecie jak Putin sobie przedłuża swoją kadencje, co dzieje za wschodnią granicą, na Węgrzech i Turcji. Ja bym chciał obroniła samorząd, który jest największym sukcesem po 80 roku - mówił Wadim Tyszkiewicz.

Dodał, że w I turze zagłosował na Szymona Hołownię. Teraz głos odda na Rafała Trzaskowskiego.

- W drugiej turze nie mam najmniejszych wątpliwości i zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. Dlatego, że wybieram Polskę wolną, demokratyczną, otwartą, tolerancyjną, Polskę europejską- przekonywał Wadim Tyszkiewicz.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

743 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39