Dom

Podziel się roślinką, czyli sąsiedzka wymiana kwiatów

2022.05.02 10:44
W niedzielę (8.05) w Muzeum Historycznym odbędzie się sąsiedzka wymiana kwiatów. Wystarczy zabrać ze sobą nadprogramową rośliną, zostawić ją i wziąć do domu kwiatka bądź zioła, które przyniosą inni.
Podziel się roślinką, czyli sąsiedzka wymiana kwiatów
Fot: Maciej Safaryn

Sąsiedzka wymiana roślin to otwarte wydarzenie, podczas którego wszyscy miłośnicy roślin będą mogli wymienić się kwiatami i ziołami. Spotkanie organizuje Muzeum Historyczne - oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, bo to właśnie w ich wnętrzach można zobaczyć stare odmiany kwiatów, takie jak monstera, aloes, asparagus, fikus, palma, filodendron, paproć, sanseweria. A na klatce schodowej muzeum znajduje się kliwia, która ma ponad 60 lat, a co roku obdarza odwiedzający pięknymi kwiatami, od których nie można oderwać oczu.

Spotkanie będzie okazją do podzielenia się roślinami, ale także wiadomościami o sposobach ich uprawy. Często osoby starsze mają nadwyżki roślin, a młode osoby, które urządzają mieszkanie chętnie przygarną kwiaty.

"Zachęcamy do przynoszenia zwykłych starych odmian, które obecnie są trudne do zakupienia, a uprawa dużo łatwiejsza, szczególnie dla poczatkujących. Jest to także doskonały moment, by zaprosić do swojego wnętrza nowe rośliny. To także okazja, aby dać szansę na nowy dom kwiatom, które wymagają innych warunków niż te, które sami możemy im zapewnić" - zachęcają organizatorzy.

Można przynosić zarówno małe, średnie, jak i duże kwiaty doniczkowe. Z kolei rośliny, które nie znajdą nowego domu - zamieszkają w Stowarzyszeniu Ku Dobrej Nadziei, w domach seniorów i domach dziecka.

Szczegółowe informacje oraz program: Sąsiedzka wymiana kwiatów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

925 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39