Pogoda na wtorek. Dziś będzie jeszcze cieplej

2023.12.12 07:47
Termometry wskażą dziś dodatnią temperaturę. W ciągu dnia mogą pojawić się jednak opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Będzie więc ciepło, lecz bardzo wilgotno.
Pogoda na wtorek. Dziś będzie jeszcze cieplej
Fot: Pixabay

Jak zapowiadają synoptycy, wtorek przyniesie do stolicy województwa podlaskiego jeszcze więcej ciepła. Temperatura odczuwalna wyniesie dziś 2°C. Białostockie niebo pokryją jednak ciemne chmury, które ponownie zwiastować będą obfite opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.

Termometry wskażą maksymalnie 3°C w ciągu dnia i 0°C w nocy.
Lekki powiew wiatru przybędzie do nas z południowego-zachodu. Wiać będzie w porywach do 25 km/h. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1006 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzyma się na poziomie 100 proc. Biomet w dalszym ciągu będzie niekorzystny.

Słońce zawitało dziś do Białegostoku o godzinie 7:32. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:21. Zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:10. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 38 minut. Księżyc w fazie nowiu pojawi się na horyzoncie o godzinie 7:20. Jego zachód zapowiedziano na godzinę 14:07. Noc z wtorku na środę potrwa przez 16 godzin i 22 minuty.

Wtorek, 12 grudnia to 346. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Guzika, Międzynarodowy Dzień Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego, Międzynarodowy Dzień Neutralności oraz Dzień Gwiazdy Betlejemskiej.

Swoje imieniny świętują: Adelajda, Aleksander, Dagmara, Amonaria, Bartosz, Dionizja, Edburga, Epimach, Franciszka, Gościwit, Justyn, Konrad, Konrada, Konstancjusz, Liberata, Maksanty, Maksencjusz, Merkuria, Paramon, Przybysława, Spirydion, Suliwuj oraz Synezjusz.

Przysłowie na wtorek:

"Mroźny grudzień, wiele śniegu, żyzny roczek będzie w biegu".

Cytat dnia:

"Ra­dość wiel­kim jest mędrcem, bo ra­dość stworzyła słońce i świat. Smu­tek nicze­go nie urodzi." - Kornel Makuszyński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

902 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39