Pogranicznicy mieli pracowitą dobę. Tylu nielegalnych prób dawno nie było

2022.06.01 09:30
Ostatniego dnia maja polsko-białoruską granicę usiłowało przekroczyć 50 nielegalnych migrantów. Doszło również do niebezpiecznego zdarzenia i zatrzymano 1 kuriera.
Pogranicznicy mieli pracowitą dobę. Tylu nielegalnych prób dawno nie było
Fot: SG

W miniony weekend odnotowano przez 3 dni 36 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Z kolei w sam wtorek (31.05) takich prób było już 50. Najwięcej cudzoziemców (42 osób), którzy w pięciu grupach wdarli się na terytorium Polski zostało ujawnionych na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze.

- Pozostałe zdarzenia związane z nielegalnym przekroczeniem granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży (3 osoby) i Kuźnicy (5 osób). Ujawnieni nielegalni migranci przedstawiali prawdziwą mieszankę kulturową i etniczną. Pochodzili z Konga, Gwinei, Kamerunu, Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Syrii, Mongolii, Turcji, Jemenu, Dżibuti, Afganistanu, Erytrei, Gambii, Algierii, Iranu i Tunezji - wymienia Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

We wtorek (31.05) około godz. 15.30 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze doszło również do niebezpiecznej sytuacji, podczas której białoruscy żołnierze zaatakowali kamieniami polskie służby. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

- W rejonie Białowieży zatrzymano także obywatela Rosji, który przyjechał po trzech Jemeńczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę - dodaje Michał Bura.

W maju Straż Graniczna odnotowała łącznie 913 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39