Pogrom. Olimpia Zambrów rozniosła rezerwy warszawskiej Legii

2018.08.26 13:29
W 4. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) z podlaskich drużyn zwycięstwo odniosła tylko zambrowska Olimpia, która w efektowny sposób pokonała rezerwy mistrzów Polski aż 4:0.
Pogrom. Olimpia Zambrów rozniosła rezerwy warszawskiej Legii
Fot: pixabay.com

Choć pokonanie drugiego garnituru Legii to nie to samo, co wygranie z pierwszym zespołem, to jednak piłkarze Olimpii Zambrów i tak mają powody do radości. Biało-Niebiescy zwyciężyli bowiem na wyjeździe z III-ligowymi rezerwami stołecznego klubu aż 4:0, dzięki czemu wciąż znajdują się w czubie tabeli, nie mając na swoim koncie żadnej porażki.

Mimo że zambrowianie wygrali z Legią wyraźnie, to jednak dominacja gości nie była aż tak poważna, jakby wskazywał na to wynik. Gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale za każdym razem zawodziła ich skuteczność. W jednej z akcji Olimpię uratowała też poprzeczka.

Podopieczni Artura Woronieckiego aż takich problemów z umieszczeniem piłki w siatce nie mieli. Już po 180 sekundach rywalizacji wynik spotkania otworzył Kamil Jackiewicz, a 20 minut później rezultat starcia - wykorzystując rzut karny - podwyższył Kamil Zalewski.

Po zmianie stron Jackiewicz minął golkipera rywali i z ostrego kąta strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, po czym rywali dobił Michał Hryszko.

Zdecydowanie gorzej spisały się w 4. serii gier inne podlaskie zespoły. Ruch Wysokie Mazowieckie w ostatnich minutach dał sobie wyrwać zwycięstwo i przegrał w delegacji 2:3 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, zaś ŁKS 1926 Łomża w takim samym stosunku bramkowym poległ z Huraganem Morąg.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ

Legia II Warszawa - Olimpia Zambrów 0:4 (0:2)
Bramki: Kamil Jackiewicz 3. 51, Kamil Zalewski 23k, Michał Hryszko 66

Legia II Warszawa: Radosław Majecki - Mateusz Leleno, Mateusz Żyro, Konrad Matuszewski, Bartosz Brodziński, Michał Karbownik, Radosław Pruchnik, Michał Bajdur (71' Amos Shaliro Thompson), Grzegorz Aftyka (55' Piotr Cichocki), Maciej Rosołek, Łukasz Zjawiński (62' Mikołaj Neuman)

Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Piotr Czapliński, Bartosz Zakrzewski, Kamil Zalewski, Emil Łupiński, Przemysław Jastrzębski, Mateusz Ostaszewski, Mateusz Prolejko, Patryk Malinowski, Michał Hryszko, Kamil Jackiewicz, Michał Dawidowicz


Sokół Aleksandrów Łódzki - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:2 (1:1)
Bramki: Dawid Cempa 42, 80, Jakub Rogalski 77 - Paweł Brokowski 27, Przemysław Olesiński 49

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rakowiecki - Zysik, Stankiewicz, Yedynak, Gromek (84' Głowicki) - Olesiński (69' Zambrowski), Tecław, Samluk, Babul (85' Buć), Brokowski - Gajewski (78' Grochowski)


Huragan Morąg - ŁKS 1926 Łomża 3:2 (1:1)
Bramki: Rafał Kruczkowski 43, João Criciuma 47, 48 - Rafał Maćkowski 33, 46

ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Kalinowski - Kamienowski- Melao, Wasiulewski, Rakowski - Zalewski, Kacprzyk, Wardzyński - Gałązka, Demianiuk, Maćkowski

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1284 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39