Pokonać słabości i wspiąć się na szczyt. Turnus rehabilitacyjny fundacji "Pomóż im"

2014.08.01 00:00
Podopieczni fundacji "Pomóż im" będą się uczyć, jak pokonywać swoje słabości i wspinać się na szczyty – nie tylko te górskie, ale także życiowe. Grupa wyruszyła na dwutygodniowy turnus rekreacyjno-rehabilitacyjny do Zakopanego.
Pokonać słabości i wspiąć się na szczyt. Turnus rehabilitacyjny fundacji "Pomóż im"
Fot: materiały prasowe

W turnusie bierze udział 43 dzieci z regionu w wieku od 8 do 18 lat. Są to przede wszystkim podopieczni fundacji "Pomóż im", którzy są w trakcie lub po leczeniu onkologicznym. Dla części z nich jest to pierwszy w życiu wyjazd w góry.

Wycieczka obejmuje rehabilitację fizyczną poprzez spacery po górach oraz zajęcia sportowe i wsparcie psychiczne. Dzięki temu dzieci mają stać się bardziej samodzielne, pewne siebie i przygotowane na ponowne rozpoczęcie funkcjonowania w gronie rówieśników.

- Poza zajęciami terapeutycznymi, dzieci większość czasu spędzą na zabawie i odpoczynku. Dzięki tym wyjazdom nasi podopieczni zyskują szansę zapomnienia, choć na chwilę, o codziennych troskach, bólu i problemach – mówi dr Katarzyna Muszyńska–Rosłan, przedstawicielka fundacji.

Jest to już 20. wyjazd do Zakopanego dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Fundacja zabiera swoich podopiecznych w góry dwa razy do roku – latem i zimą. Turnus został sfinansowany ze środków otrzymanych od podatników, którzy przekazali swój 1 procent podatku podczas tegorocznego rozliczenia PIT.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1461 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39