"Pola Nadziei" zakwitną w regionie już po raz siódmy

2016.10.07 17:30
Wiosną - już po raz siódmy - w całym regionie zakwitną "Pola Nadziei". Tworzące je żonkile mają przypominać o osobach chorych i potrzebujących. To symbol ogólnopolskiej kampanii, której kolejna edycja wystartowała w piątek.
"Pola Nadziei" zakwitną w regionie już po raz siódmy
Fot: materiały prasowe

W piątek (7.10) zainaugurowano kolejną, już siódmą, edycję "Pól Nadziei". Pierwsze żonkilowe cebulki zostały symbolicznie posadzone w przygotowanych wcześniej doniczkach. Docelowo zaś trafią one do parku Planty (w pobliżu ul. Akademickiej), gdzie powstanie "Miejskie Pole Nadziei".

W tym roku uczestnicy akcji posadzą około 20 tys. kolejnych cebulek. Dotychczas, w ciągu minionych 7 lat, zasadzono ponad 100 tys. żonkili.

Tworzenie "pól nadziei" będzie trwało przez cały październik. W okresie od listopada do końca marca zostaną zorganizowane spotkania informacyjne i edukacyjne w placówkach biorących udział w akcji.

Po raz pierwszy przeprowadzony będzie osobny kurs dla mieszkańców Łomży i okolic, który odbędzie się jeszcze jesienią. W marcu natomiast standardowo już każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu dla wolontariuszy, zrealizowanym w Białymstoku.

Jednak największa zmiana dotyczy celu, na jaki będą zbierane podczas całej kampanii pieniądze – już nie tylko na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci, ale także na kolejny projekt fundacji.

- Postanowiliśmy rozszerzyć kampanię "Pola nadziei" nie tylko o wydatki związane z bieżącym utrzymaniem hospicjum. Część z tego dochodu, który osiągniemy, przeznaczymy na budowę ośrodka Arka. Będzie to ośrodek w którym oprócz hospicjum perinalnego i hospicjum domowego, które już prowadzimy, znajdzie się hospicjum stacjonarne dla dzieci osieroconych i ośrodek opieki wyręczającej. Myślę, że stać nas na to, żeby taki ośrodek powstał tutaj, w północno-wschodniej Polsce – mówi Arnold Sobolewski, prezes zarządu Fundacji "Pomóż Im" organizującej przedsięwzięcie.

Natomiast na 7 maja przyszłego roku zaplanowano żonkilową kwestę, która zostanie przeprowadzona na terenie całego regionu. Wezmą w niej udział zarówno obecni, jak i "świeżo upieczeni" wolontariusze Fundacji. Zaś podsumowanie rozpoczętej właśnie kolejnej odsłony kampanii nastąpi 9 czerwca.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39