Polacy pobili rekord. Już 5 mln osób korzysta z PUE

2020.08.07 09:01
Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS jest niezbędna do skorzystania z bonu turystycznego. W ciągu jednego dnia aż 100 tys. nowych użytkowników zarejestrowało się. Aktywowano jak dotąd 400 tys. bonów.
Polacy pobili rekord. Już 5 mln osób korzysta z PUE
Fot: pixabay.com

Absolutny rekord

Profil na PUE służy do załatwiania wielu spraw Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Teraz, kiedy każdy chce skorzystać z bonu turystycznego - musi mieć konto.

W ciągu jednego dnia padł rekord rejestracji nowych użytkowników, ponad 100 tys. osób. Łącznie z portalu korzysta już 5 mln polaków.

Profil na Platformie Usług Elektronicznych można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

- Wszelkie informacje w tej sprawie znajdują się na stronie internetowej ZUS. Jest tam także dostępny film pokazujący jak założyć profil na PUE. Pomocą służą również pracownicy ZUS - informuje Katarzyna Krupicka, rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego.

Przyczyną jest bon turystyczny

Bon turystyczny poruszył wielu Polaków. Od 1 sierpnia można go aktywować. Trzeba jedynie po zalogowaniu się na PUE ZUS, uzupełnić dane kontaktowe.

Jak dotąd, zostało już aktywowanych ok. 400 tys. bonów o wartości 340 mln zł. Całkowicie wykorzystano już 12,5 tys. świadczeń.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

901 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39