Polacy prowadzeni przez białostoczanina byli najlepsi. Ostatni mecz został przerwany

2022.09.26 10:14
Reprezentacja Polski U-18 zwyciężyła rozgrywane we Francji zawody Tornoi International de Limonges. W swoim trzecim występie prowadzeni przez Wojciecha Kobeszkę Biało-Czerwoni pokonali 3:2 gospodarzy.

Urodzony w stolicy Podlasia Wojciech Kobeszko jeszcze niedawno całkiem nieźle radził sobie jako trener III-ligowych rezerw Jagi oraz drużyn młodzieżowych białostockiego klubu, a teraz opisywany szkoleniowiec udanie pokazuje się w roli selekcjonera reprezentacji Polski do lat 18. Biało-Czerwoni wygrali właśnie Tornoi International de Limonges, czyli zawody, w których brali też udział Estończycy, Szkoci oraz Francuzi.

Zdecydowanym faworytem zmagań byli Trójkolorowi, ale ostatecznie po triumf w całym turnieju sięgnęli Polacy. Ekipa dyrygowana przez Kobeszkę w swoim ostatnim meczu pokonała gospodarzy imprezy 3:2. Potyczka, w trakcie której na murawie można było zobaczyć 3 zawodników Jagiellonii (Jakuba Lewickiego, Oliwiera Wojciechowskiego i Mateusza Kowalskiego), nie została dokończona, ponieważ w końcówce rywalizacji Francuzom puściły nerwy. Rywale w krótkim odstępie czasu otrzymali aż 4 czerwone kartki, dlatego arbiter w 77. minucie zdecydował, że mecz należy przerwać.

Wcześniej Polacy wygrali 1:0 z Estończykami i w takim samym rozmiarze zwyciężyli pojedynek ze Szkotami.

Francja U-18 - Polska U-18 2:3 (2:2)
Bramki: Mokrane Bentoumi 22, Ilyes Housni 25 - Oliwier Sławiński 6, Olaf Kozłowski 27, Kacper Masiak 70

Francja U-18: Lisandru Olmeta - Sael Kumbedi, Jeanuel Belocian, Mamadou Sarr, Elyaz Zidane, Mokrane Bentoumi (64' Christian Mawissa Elebi), Valentin Atangana Edoa, Ilyes Housni, Eliesse Ben Seghir (64' Darnell Bile), Yoni Gomis, Jeremy Jacquet

Polska U-18: Antoni Mikułko - Mateusz Jasiński, Jakub Lewicki, Bartosz Tomaszewski (52' Konrad Magnuszewski), Oliwier Wojciechowski, Oliwier Sławiński (57' Mateusz Kowalski), Kacper Masiak, Karol Dziedzic, Dariusz Stalmach, Olaf Kozłowski, Kacper Przybyłko