Policja dostała 13 samochodów. 7 jest nieoznakowanych

2022.12.15 15:14
Do podlaskich miejscowości trafi 6 radiowozów z nowym oznakowaniem. Flotę policji zasili też 7 "tajniaków".
Policja dostała 13 samochodów. 7 jest nieoznakowanych
Fot: Malwina Witkowska

Pierwsze takie w Podlaskiem

Policja wiosną zaprezentowała nowe oznakowanie radiowozów, jednak dopiero teraz pierwsze takie samochody trafiły do naszego województwa. Do niebieskich barw doszły żółte pasy fluorescencyjne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Auta w nowym oznakowaniu to SUV-y marki Kia Sportage z silnikami benzynowymi o pojemności 1600 cm3 i mocy 150 KM. Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania.

6 takich aut trafiło do policjantów z komend w Kolnie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Augustowie, Suwałkach i Białymstoku. Koszt jednego to 166,4 tys. zł.

Prócz 6 oznakowanych radiowozów, do podlaskich komend trafi także 7 nieoznakowanych.

4 auta marki Kia Sportage, z takimi samymi silnikami jak radiowozy oznakowane, współfinansowane przez Urząd Marszałkowski, trafiły m.in. do policjantów z Białegostoku, Wasilkowa i Kolna. Koszt jednego takiego radiowozu to 172 tys. zł. Z kolei funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymali Mitsubishi L-200 z silnikami o pojemności 2268 cm3 i mocy 150 KM. Pojazdy zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku z rezerwy celowej. Koszt jednego to 212,3 tys. zł. Do Grajewa trafi również skoda karoq z benzynowym silnikiem 1498 cm3 o mocy 150 KM. Kosztowała 125,5 tys. zł.

Pojazdy kosztowały 2 mln zł

- Wiele przedsięwzięć, które realizujemy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządów lokalnych, ale to na pewno jest dobra inwestycja i zostanie przekuta w bezpieczeństwo nas wszystkich na Podlasiu - mówił Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Łączna wartość wszystkich nowych pojazdów to ponad 2 mln zł.

- Bardzo się cieszę, że współpraca z podlaską policją wciąż się rozwija. W 2019 r. zaczynaliśmy od kwoty 120 tys. zł, a teraz, w 2022 r. jest to 400 tys. zł. Bardzo mnie też cieszy, że moi koledzy i koleżanki samorządowcy też myślą o bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Jak widać, wspólnie możemy więcej - powiedział marszałek Artur Kosicki.

W uroczystości przekazania samochodów, wzięło udział wielu samorządowców - zarówno prezydentów, burmistrzów, wójtów, jak i starostów.

- Zależało nam na tym, abyście zobaczyli, gdzie inwestujecie swoje środki. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i nasz obowiązek, a wy robicie to po to, aby mieszkańcy waszych regionów czuli się bezpiecznie - zaznaczył nadinspektor Robert Szewc, komendant wojewódzki policji w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1400 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39