Policja pokazuje, w co owinięty był noworodek znaleziony w stawie

2015.08.13 00:00
Policja publikuje przedmioty, w które owinięte było ciało noworodka odnalezionego w ostatnich dniach w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży.
Policja pokazuje, w co owinięty był noworodek znaleziony w stawie
Fot: KWP Białystok
Znaleziony w stawie noworodek był owinięty m.in. w ręczniki

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka. W sobotę (8.08) w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży odnalezione zostało porzucone przez dotychczas nieustalone osoby ciało noworodka. Chłopczyk odnaleziony został w szmacianym zawiniątku. Prowadzone dotychczas w tej sprawie czynności nie doprowadziły śledczych do ustalenia tożsamości dziecka ani jego rodziców, jak również ewentualnych osób mogących mieć związek z porzuceniem noworodka.

- Na tym etapie postępowania niewykluczonym jest, że mogły być to osoby nie tylko pochodzące z Podlasia, ale również przyjezdne z innych części kraju - mówi podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji

Istotna dla wyjaśnienia tej sprawy może być każda informacja, a przede wszystkim dotycząca zabezpieczonych na miejscu zdarzenia przedmiotów (kocyk, ręcznik, plecak), w które dziecko było owinięte.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu właścicieli tych przedmiotów, proszone są o kontakt z prowadzącą postępowanie w tej sprawie z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku tel. (85) 670 23 05 lub też z najbliższą jednostką policji – tel. 997 lub 112.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1543 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39