Policjanci przejęli 2 kg nielegalnej amfetaminy

2013.03.13 00:00
Białostoccy funkcjonariusze przejęli blisko 2 kg amfetaminy, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Zatrzymali też dwie osoby, które teraz staną przed sądem. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.
Policjanci przejęli 2 kg nielegalnej amfetaminy
Fot: KWP w Białymstoku

Białostoccy policjanci ustalili, że dwóch mieszkańców Warszawy może trudnić się obrotem narkotyków na terenie naszego województwa. W poniedziałek (11.03) przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie w jednym z mieszkań w stolicy zatrzymano młoda kobietę i mężczyznę. W mieszkaniu 21-letniej warszawianki policjanci odnaleźli blisko 2 kg amfetaminy, niespełna 80 tabletek ekstazy oraz 0,8 grama marihuany. Narkotyki były schowane w zamrażarce. W sprawie zatrzymano też 26-letniego mężczyznę.

Wczoraj (12.03) Prokuratura Rejonowa w Białymstoku zastosowała wobec 26-latka poręczenie majątkowe oraz dozór Policji. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białymstoku wobec młodej kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Z ustaleń policjantów wynika, że przejęte narkotyki miały trafiać do dyskotek i lokali rozrywkowych na terenie województwa podlaskiego. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, za handel takimi substancjami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku obrotu znacznymi ilościami środków odurzających sprawcy mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl

1332 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39