POLECAMY
Na kary roku i trzech miesięcy oraz dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 3 i 4 lata skazał w środę (4.11) Sąd Rejonowy dwóch białostockich policjantów, oskarżonych w związku z interwencją zakończoną śmiercią obywatela Niemiec - donosi PAP.
Do zdarzenia doszło w grudniu 2007 r. na jednej z pętli autobusowych. Dwaj policjanci patrolujący okolicę interweniowali wobec kierowcy, który nie chciał stamtąd odjechać i nie reagował na ich polecenia. Funkcjonariusze użyli wobec niego gazu, w wyniku czego cudzoziemiec zmarł. Prokuratura zarzuciła obu policjantom przekroczenie uprawnień. Funkcjonariuszowi, który wpuścił gaz przez uchylone okno samochodu dodatkowo zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny. Oprócz kar więzienia w zawieszeniu, oskarżyciel domagał się też wobec oskarżonych czasowego zakazu pracy w policji. Wydany wyrok nie jest prawomocny. Więcej na temat sprawy: Policyjna interwencja zakończona śmiercią
E.S.
24@bialystokonline.pl
Drogówka 2026.06.12 18:10
Aktualności 2026.06.12 16:10
Aktualności 2026.06.12 14:30
Kulinaria 2026.06.12 14:00
Aktualności 2026.06.12 13:35
Aktualności 2026.06.12 13:00
Sport 2026.06.12 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji