Policjant go rozpoznał. Teraz 67-latek ma podwójne kłopoty

2021.01.19 16:13
67-letni mężczyzna z zakazem prowadzenia pojazdów wsiadł do auta i przyjechał na komendę. Wpadł, bo jeden z policjantów skojarzył dwa fakty.
Policjant go rozpoznał. Teraz 67-latek ma podwójne kłopoty
Fot: podlaska policja

W sobotę (16.01) do kolneńskiej komendy zgłosił się 67-latek, który stawił się na przesłuchanie w sprawie popełnionego wykroczenia.

Mieszkaniec powiatu kolneńskiego przyjechał na parking komendy samochodem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wobec mężczyzny orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Spostrzegawczością wykazał się w tym przypadku policjant z kolneńskiej "drogówki". Mundurowy zauważył stojącego 67-latka w punkcie obsługi interesantów. Skojarzył, że zaparkowany przed budynkiem pojazd należy do niego, a mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nagranie z monitoringu potwierdziło fakt, że 67-latek kierował autem. Mężczyzna ostatecznie został przesłuchany w sprawie wcześniejszego wykroczenia, ale usłyszy również zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

818 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39