Policyjny pościg. Uciekający Litwin rozbił passata na drzewie [WIDEO]

2014.01.17 00:00
Jadący z nadmierną prędkością litewski kierowca na krajowej 8 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Próbując uciec przed mundurowymi, popełnił szereg wykroczeń i spowodował kolizję drogową.
Policyjny pościg. Uciekający Litwin rozbił passata na drzewie [WIDEO]
Fot: KWP Białystok

W czwartek (16.01) wieczorem policjanci suwalskiej drogówki podczas służby na krajowej drodze nr 8, zauważyli vw passata na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca poruszał się z nadmierną prędkością i popełniał szereg wykroczeń. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Kierowca vw na sygnały dźwiękowe i świetlne radiowozu zareagował, gwałtownie przyspieszając.

Uciekając w kierunku Budziska, osiągnął blisko 170 km/h. W Jasionowie uciekinier, wyprzedzając ciężarowego dafa, zaczepił go prawym bokiem swojego pojazdu. W rezultacie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że jest to 43-letni obywatel Litwy. Mężczyzna był trzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 tys. zł złotych grzywny oraz utrata prawa jazdy.


Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1145 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39