Policyjny pościg zakończył się na drzewie. Uciekinier miał coś w majtkach

2021.09.14 14:42
Dokonał kradzieży, uciekał przed policją, miał zakaz prowadzenia pojazdów, jego auto nie miało badań technicznych on sam posiadał zaś narkotyki ukryte w intymnym miejscu. 28-latkowi grozi 5 lat wiezienia.
Policyjny pościg zakończył się na drzewie. Uciekinier miał coś w majtkach
Fot: KPP Kolno

Nad ranem, z samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów w Kolnie skradziono katalizator. To ostatnio prawdziwa plaga, ale tym razem byli świadkowie zdarzenia. Dzięki nim ustalono markę oraz numery rejestracyjne samochodu, którym odjechał sprawca, a także kierunek jego ucieczki.

W związku z tym, że opel pojechał w stronę Pisza, mundurowi przekazali tę informację kolegom z tamtej komendy. Niespełna pół godziny później, na jednej z ulic w Piszu, zauważyli oni poszukiwanego opla. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po kilkunastokilometrowym pościgu, swoją jazdę zakończył na drzewie - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Kolnie.

Za kierownicą osobówki siedział 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. W jego samochodzie policjanci znaleźli skradziony katalizator oraz narzędzia służące do jego wycięcia. Dodatkowo okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do listopada 2023 r., a jego auto nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Jakby tego było mało, mężczyzna w bieliźnie miał ukryte foliowe zawiniątko z suszem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

- Policjanci ustalili, że 28-latek był już karany za oszustwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży w warunkach recydywy i posiadania środków odurzających. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pomimo obowiązującego zakazu - informują kolneńscy policjanci.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy może ona zostać zwiększona o połowę.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1596 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39