Politechnika będzie współpracowała z Zespołem Szkół Rolniczych

2015.10.12 00:00
Politechnika Białostocka wraz z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku będą wspólnie popularyzować naukę.
Politechnika będzie współpracowała z Zespołem Szkół Rolniczych
Fot: PB

W poniedziałek (12.10) umowę o współpracy podpisali – rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Wiesław Joszczyk.

Współpraca będzie obejmowała m.in. wkłady popularyzujące nauki ścisłe i techniczne wśród uczniów oraz zajęcia laboratoryjne, w szczególności w bardzo dobrze wyposażonych laboratoriach oraz pracowniach Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Młodzież będzie miała także możliwość uczestniczenia w konkursach i wydarzeniach organizowanych na największej uczelni technicznej w regionie. Z kolei studenci będą mogli odbywać w szkole praktyki przedmiotowo-metodyczne.

Dzięki umowie zyskają również nauczyciele szkoły, którzy będą mogli skorzystać z wykładów dotyczących architektury krajobrazu i biotechnologii.

Politechnika Białostocka chętnie współpracuje z białostockimi szkołami. Niedawno podobne umowy podpisała z Zespołem Szkół Elektrycznych i II Liceum Ogólnokształcącym im. księżnej Anny z Sapiechów Jabłonowskiej (więcej: Razem stworzą elitarne klasy. Politechnika wychodzi do szkół ponadgimnazjalnych).

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

937 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39