Politechnika Białostocka poszukuje Diamentów. Można składać wnioski

2022.08.25 11:11
Ruszył nabór wniosków w Programie Odkrywcy Diamentów. Stowarzyszenie działające przy Politechnice Białostockiej oferuje wsparcie finansowe na realizację swoich naukowych pomysłów.
Politechnika Białostocka poszukuje Diamentów. Można składać wnioski
Fot: PB

Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów, które działa przy Politechnice Białostockiej po raz kolejny szuka najzdolniejszych młodych innowatorów w województwie podlaskim. O wsparcie finansowe na realizację swoich pomysłów mogą ubiegać się zarówno uzdolnieni studenci Politechniki Białostockiej, jak i zespoły uczniowskie, które rozwijają projekty w zakresie nauk ścisłych i technicznych, a w szczególności technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania. Najważniejszym kryterium oceny wniosków o dofinansowanie projektów jest pomysł i jego innowacyjność.

Dofinansowanie może być przyznane na zakup materiałów i usług niezbędnych do realizacji projektu, a także finansowanie wyjazdów na konkursy i zawody.

W każdym zgłoszeniu musi być opisany pomysł, zespół oraz określony budżet na realizację projektu. Zgłoszenia można wysyłać na stronie: Odkrywcy Diamentów.

Program Odkrywcy Diamentów to inicjatywa Politechniki Białostockiej. Realizowany jest we współpracy z największymi podlaskimi przedsiębiorstwami. Celem Stowarzyszenia jest pomoc najzdolniejszej młodzieży i studentom.

Dotychczas ze wsparcia finansowego Stowarzyszenia skorzystało już ponad 50 zespołów uczniowskich, które na swoje projekty otrzymały ponad 270 tys. zł. Stypendia „Odkrywców Diamentów” otrzymało 11 studentów Politechniki Białostockiej.

W skład Kapituły Programu Odkrywcy Diamentów wchodzą firmy i instytucje: Budimex SA, Coral W.Perkowski J.Perkowski, CynkoMet, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, Kombinat Budowlany, Malow, Metal-Fach, Politechnika Białostocka, Rosti Poland, SaMASZ, Unibep SA, Wodociągi Białostockie.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

725 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39