Polska prapremiera spektaklu "Zaprzysiężone dziewice" - Teatr BaWiMo

dodane dnia: 2024-05-31 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Polska prapremiera spektaklu "Zaprzysiężone dziewice" - Teatr BaWiMo
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-06-15
Organizatorzy zapraszają na polską prapremierę spektaklu "Zaprzysiężone dziewice".

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

To historia o kobietach, które zostają zaprzysiężone na dziewice i złożyły przysięgę, że będą żyć jak mężczyźni, a wszystko po to, żeby móc przejąć rodzinną schedę. Ich życie staje się przedmiotem nie tylko osobistego wyboru, ale i społecznego obowiązku. Poprzez bogate dialogi i głęboko skomplikowane relacje między bohaterami, spektakl ukazuje trudne wybory, z jakimi stykają się bohaterki, a także kwestionuje i bada rolę tradycji w życiu jednostki.

Teatr BaWiMo przenosi widzów w świat kultury, gdzie tajemnica, historia i emocje splatają się w mocną i momentami trudną opowieść. Sztuka stawia pytania o uniwersalne wartości, jak lojalność, wolność czy obowiązek wobec społeczności. "Zaprzysiężone dziewice" stają się niezwykłym przeżyciem teatralnym, które pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu spektaklu.

Przekład i reżyseria: Dariusz Szada-Borzyszkowski
Muzyka: Dima Mikliakow
Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Obsada:
Agnieszka Roszkowska
Barbara Niewińska
Justyna Korek
Marta Pawełko
Monika Kożuch
Wioletta Karczewska

Autor obrazu: Artur Chaciej

Start o godz. 19:00.

1382 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39