"Polski walkowerem nie oddamy". Kampania wyborcza trwa

2020.05.02 16:42
Plan dla Polski przedstawiał w sobotę (2.05) w Białymstoku komitet wyborczy Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Koalicji Polskiej na prezydenta RP.
"Polski walkowerem nie oddamy". Kampania wyborcza trwa
Fot: Anna Dycha
Stefan Krajewski przedstawił Plan dla Polski

4 pomysły na nową Polskę

Plan dla Polski ma kilka głównych punktów. Jak mówił podlaski poseł PSL Stefan Krajewski, program składa się z czterech części. Pierwsza z nich dotyczy zdrowia.

- Nasz kandydat planuje wypłacić premie w wysokości 1500 zł dla tych wszystkich, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem - podkreślał w trakcie konferencji prasowej poseł Krajewski. - Ma to być rekompensata za to, że zostawiają swoich najbliższych, rodziny, by nie dopuścić do większego rozprzestrzeniania się wirusa.

Dodawał, że istotne jest wzmocnienie przemysłu farmaceutycznego w polskie środki ochrony. W tym celu należałoby podpisać umowy np. z naszymi szwalniami. Ważne jest też, by lekarze wybierali częściej specjalizację zakaźną.

W pakiecie gospodarczym przedstawiciele PSL mówią o wspieraniu przedsiębiorstw i pracowników, którzy powinni mieć zapewnione minimalne wynagrodzenie. Wspominał o zwolnienia z podatków PIT, CIT oraz ZUS, a także dobrowolnym ZUS-ie, który jest sztandarowym pomysłem Koalicji Polskiej składającej się z Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz’15.

Przypomniał m.in. o słowach Władysława Kosiniaka-Kamysza, że Prokurator Generalny powinien być wybierany w wyborach powszechnych. Konieczny jest też głos społeczny przy procedowaniu ustaw. Dziś w Sejmie procedowane są projekty ustaw poselskich bez konsultacji ze społeczeństwem czy związkami zawodowymi.

Wreszcie tematy rolnicze. Wśród nich jest np. zwolnienie rolników od pobierania opłat ze zbiorników retencyjnych czy wypłata suszowa za rok 2019.

Wybory muszą być bezpieczne

Stefan Krajewski pytany o wybory prezydenckie, odpowiadał:

- Kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz od początku mówił, że weźmie udział w wyborach. Robimy wszystko, by te wybory przełożyć. One powinny spełnić dwa kluczowe wymagania. Z jednej strony powinny odbyć się w okresie bezpiecznym dla wszystkich, dla tych którzy chcą iść i głosować, ale też dla tych, którzy będą pracować w komisjach. Jeżeli mimo wszystko nie uda się przełożyć wyborów, nasz kandydat weźmie w nich udział dlatego, że Polski walkowerem nie oddamy. To scenariusz prezesa Kaczyńskiego i środowiska Zjednoczonej Prawicy, żeby jak najmniej osób w tych wyborach uczestniczyło, bo żadnego progu wyborczego przecież nie ma - zauważał poseł Krajewski, podlaski lider PSL.

Dodawał, że wybory muszą być przeprowadzone w sposób rzetelny. Kluczowe głosowanie dotyczące daty i sposobu przeprowadzenia wyborów jest jeszcze przed Sejmem.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1820 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39