Półtora miesiąca zamiast 4. Droga powstała w rekordowym tempie

2021.07.23 17:09
Młode osiedle domków jednorodzinnych w Wasilkowie zyskało nową nawierzchnie. Prace miały potrwać 4 miesiące, ale wyrobiono się w zaledwie 1,5 miesiąca.
Półtora miesiąca zamiast 4. Droga powstała w rekordowym tempie
Fot: UM Wasilków
Ulica Wierzbowa w Wasilkowie

W czwartek (22.07) urzędnicy magistratu w Wasilkowie oficjalnie odebrali protokół z wykonania prac przy ulicy Wierzbowej i Orzechowej.

Drogi są już gotowe i cieszą okolicznych mieszkańców. Zamiast dotychczasowej nawierzchni gruntowej ulice na osiedlu Leśna 2 mają nawierzchnię wykonaną z kostki brukowej, nowe chodniki, a także wykonano kanalizację deszczową.

To stosunkowo młode osiedle domków jednorodzinnych i szeregówek miało szczególny problem z nawierzchnią ulic odpowiedniej jakości. Teraz to się zmieniło - i to wszystko w rekordowym czasie. Zamiast zakładanych 4 miesięcy, prace zakończono w półtora miesiąca.

- Wykonawca rzeczywiście stanął na wysokości zadania, a dzięki wyjątkowo szybkiemu tempu mieszkańcy tych ulic nareszcie mają dobrą nawierzchnię – mówi Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa. – To nie koniec inwestycji na tym osiedlu. Już w sierpniu ogłaszamy przetarg na drugi odcinek ulicy Jaworowej, czyli ulicy równoległej do Wierzbowej. Liczymy, że i w tym przypadku zarówno przetarg, jak i same prace będą przebiegały równie sprawnie - dodaje.

W tym roku w gminie Wasilków planowany jest też jeszcze remont ulicy Piasta, trwa też przebudowa ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej.

- Inwestycja przy ul. Wierzbowej i Orzechowej wykonana była ze środków własnych gminy, choć projekt znajduje się na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych i ciągle jest nadzieja na otrzymanie choć części środków na tą inwestycje - przekazuje wasilkowski magistrat.

W sumie remont ok. 300 metrów drogi kosztował prawie 930 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1207 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39