Pomoc dla hospicjum. Rusza zbiórka produktów

2016.11.03 11:21
Pieluchy, pieluchomajtki dla dorosłych, pampersy, ręczniki papierowe, środki piorące oraz do higieny ciała - to wszystko zbierane będzie podczas akcji Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB.
Pomoc dla hospicjum. Rusza zbiórka produktów
Fot: pixabay.com

Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku organizuje pomoc dla lokalnego Hospicjum Towarzystwa Przyjaciół Chorych. Potrzebne są przede wszystkim pieluchy, pieluchomajtki dla dorosłych, pampersy rozmiar 2, 3 i 4, ręczniki papierowe, środki piorące oraz środki do higieny ciała.

Wszystkie osoby chcące włączyć się w akcję mogą do 15 grudnia przynosić wyżej wymienione rzeczy do dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB (ul. Szpitalna 37) lub do Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB (ul. Skłodowskiej-Curie 7a).

Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Białymstoku zawiązało się w maju 1987 r., by odpowiadać na potrzeby ludzi chorych i umierających, którzy często w stanie terminalnym choroby nowotworowej nie mogli być przyjęci do szpitala onkologicznego z powodu braku miejsc. Odsyłani oni byli z powrotem do domów, gdzie nie mogli uzyskać odpowiedniej pomocy, potrzebnej w tej fazie choroby. Dotyczyło to głównie odpowiedniego lekarza bólu oraz właściwej pielęgnacji.

W 1992 r. TPCh utworzyło hospicjum stacjonarne "Dom Opatrzności Bożej" przy ul. Świętojańskiej 1c, które było pierwszą taką stacjonarną placówką w Polsce.

W 1995 r. rozpoczęto budowę hospicjum stacjonarnego przy ul. Sobieskiego 1, a otwarto je w maju 2002 r. Jest to piętrowy dom z zaadaptowanym poddaszem, gdzie, oprócz pokoi z łóżkami chorych, znajdują się księgowość, pokój gościnny dla rodzin zamiejscowych odwiedzających chorych, apteka, dwa magazyny sprzętu medycznego oraz sala wykładowa na około 30 osób oraz pokoje chorych.

TPCh prowadzi również hospicjum domowe.

Akcja "Pomoc dla Hospicjum Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Białymstoku"

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39