Pomoc psychologiczna od Fundacji "Pomóż Im". Skorzystało kilkadziesiąt osób

2022.12.21 15:27
W sumie 32 osoby skorzystały ze wsparcia psychologicznego w ramach projektu MOC POMOCY - to 17 lekarzy i pielęgniarek z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku oraz 15 rodziców dzieci po leczeniu onkologicznym.
Pomoc psychologiczna od Fundacji "Pomóż Im". Skorzystało kilkadziesiąt osób
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Od początku października do 15 grudnia Fundacja "Pomóż Im” organizowała projekt "Moc Pomocy”. Udział w nim wzięło 17 lekarzy i pielęgniarek z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku oraz 15 rodziców dzieci po leczeniu onkologicznym. Pracownicy medyczni mieli okazję wziąć udział w 6 warsztatach i skorzystać z 20 godzin indywidualnych spotkań z psychologiem. Jak wynika z przeprowadzonych później ankiet, były bardzo potrzebne.

– Wcześniej, jako personel medyczny nie mieliśmy okazji skorzystać z porad psychologa w ramach pracy na oddziale. Jak się okazało, jest to bardzo nam potrzebne, tym bardziej, że mieliśmy okazję przepracować parę ważnych tematów z punktu widzenia naszej pracy na spotkaniach grupowych. Fajna była też możliwość skorzystania ze spotkań indywidualnych z psychologiem – mówi lek. onkolog Ewa Czerech z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku.

- W efekcie zajęcia psychologiczne w ramach tego projektu na pewno pozwoliły lepiej poznać siebie i mechanizmy, którym jesteśmy poddani w codziennej pracy – dodaje lek. onkolog Marta Poznańska. Uczestnicy projektu zwrócili również uwagę na potrzebę kontynuacji pracy z
psychologiem.

Z projektu Fundacji "Pomóż Im" skorzystali także rodzice dzieci, po zakończonym leczeniu onkologicznym. Uczestniczyli w konsultacjach indywidualnych bezpośrednich i telekonsultacjach z psychologiem, które okazały się szczególnie ważne dla osób spoza Białegostoku.

Poradnictwo oraz warsztaty były prowadzone przez psycholożki, psychoonkologa i psychoterapeutki z wieloletnim doświadczeniem. Celem projektu realizowanego przez Fundację „Pomóż Im” było wzmocnienie jego uczestników i pomoc w rozwiązaniu konkretnych problemów.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39