Pomogą choremu Krzysiowi. Ruszył remont Bajkowego pokoju

2016.04.27 11:29
Ruszył remont łazienki podopiecznego Fundacji "Pomóż Im" - małego Krzysia, który cierpi na przepuklinę mózgowo-rdzeniową. A wszystko dzięki akcji Modny Białystok Pomaga i sponsorom.
Pomogą choremu Krzysiowi. Ruszył remont Bajkowego pokoju
Już niedługo chory Krzyś będzie miał nową łazienkę

W ubiegłych tygodniu ruszył remont łazienki niespełna 2-letniego Krzysia z Czarnej Białostockiej, który przebywa w prowadzonym przez Fundację Domowym Hospicjum dla Dzieci. Prace odbywają się w ramach projektu "Bajkowe pokoje".

Stan techniczny pomieszczenia i znajdujących się w nim instalacji jest na tyle zły, że zdecydowano się na gruntowny demontaż i rozbiórkę wszystkich starych i niesprawnych elementów.

- Prace przebiegają zgodnie z planem i według przyjętego harmonogramy. Chcemy zrobić to tak szybko, jak to tylko możliwe, aby Krzyś i jego bliscy mogli korzystać z nowej łazienki, bo bez niej funkcjonowanie domu jest jak wiadomo bardzo trudne - informuje Marcin Siemieniuk z firmy "MA-SI" przeprowadzającej remont.

Już zajęto się montażem nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych, których elementy zostały nieodpłatnie przekazane przez spółkę KAN.

- To dla nas naturalny gest. Cieszymy się, że możemy pomóc Fundacji, dokładając swoją niewielką cegiełkę do tego, aby chłopiec i jego najbliżsi mogli żyć w odpowiednich warunkach, które z uwagi na jego stan zdrowia muszą spełniać określone standardy – mówi Małgorzata Słomińska-Wicher, dyrektor marketingu KAN.

By łazienka mogła być odnowiona, firma wykonawcza usunie wszystkie stare elementy, m.in. płytki, stolarkę, a także zamontuje nową instalację elektryczną. Następnie odświeży ściany, położy nowe płytki i terakotę, wstawi nowe drzwi oraz zamontuje odpowiednie oświetlenie i niezbędną armaturę łazienkową.

Według planów wykonawcy, prace nie powinny przekroczyć 3 tygodni.

Stworzenie kolejnego "Bajkowego pokoju" stało się możliwe dzięki środkom zebranym podczas akcji Modny Białystok Pomaga (ponad 10 tys.) oraz przekazaniu materiałów przez spółkę KAN, Cemhurt czy Unicell.

Projekt pomieszczenia powstał w pracowni architektonicznej Front eM.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39