Pomóż Im skompletować wyprawkę. Fundacja prosi o przekazywanie przyborów szkolnych

2016.08.13 11:41
Fundacja "Pomóż Im" chce skompletować wyprawki szkolne. Potrzebne są wszystkie przybory. Organizacja prosi o wsparcie.
Pomóż Im skompletować wyprawkę. Fundacja prosi o przekazywanie przyborów szkolnych
Fot: pixabay.com

Potrzebne jest w zasadzie wszystko, z czego na co dzień korzystają uczniowie, czyli kredki, ołówki, długopisy, piórniki, zeszyty, materiały plastyczne i plecaki. Na półmetku wakacji Fundacja "Pomóż Im" rozpoczęła po raz kolejny akcję pod hasłem "Wyprawka od serca", w ramach której zachęca do wsparcia w skompletowaniu szkolnych wyprawek dla rodzeństwa swoich hospicyjnych podopiecznych.

Na stronie internetowej organizacji można znaleźć spis niezbędnych przyborów i artykułów szkolnych. W miarę kompletowania wyprawek lista będzie codziennie aktualizowana. Znaleźć tam można stosowne informacje odnośnie liczby brakujących artykułów danego rodzaju. Spis został podzielony na dwie kategorie wiekowe: dzieci w wieku 3-8 lat oraz 9-16 lat. W sumie potrzebnych jest 25 szkolnych kompletów.

- Połowa sierpnia to zwykle czas, kiedy wielu rodziców rozpoczyna szkolne zakupy dla swoich pociech, przygotowując je do nowego roku szkolnego. Gorąco zachęcamy, aby przy tej okazji pamiętać również i o tych, dla których zakup opakowania kredek czy nowych zeszytów to wydatek nadwyrężający ich domowy budżet. Będziemy szalenie wdzięczni za każde, nawet symboliczne wsparcie - mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im".

Podobnie jak przed rokiem, do akcji można przyłączyć się na dwa sposoby: kupując konkretne produkty zgodnie z listą zapotrzebowania lub wspomagając Fundację finansowo w postaci przekazania darowizny na konto bankowe z dopiskiem "Wyprawka od serca".

- W "Wyprawkę od serca" mogą włączyć się nie tylko osoby prywatne, ale również firmy i instytucje. Można zatem to zrobić również wspólnymi siłami, np. zachęcając do tego pracowników, klientów, znajomych, sąsiadów czy bliskich. Zbiórkę można też przeprowadzić w prowadzonym przez siebie sklepie, restauracji czy punkcie usługowym, do czego także gorąco zachęcamy właścicieli i managerów tego typu miejsc - przekonuje Sobolewski.

Zakupione produkty można dostarczyć do siedziby Fundacji "Pomóż Im" przy ul. Ciołkowskiego 88J. Na wspólne kompletowanie "Wyprawek od serca" jest jeszcze sporo czasu. Pakowanie szkolnych zestawów zaplanowano na piątek 26 sierpnia. Natomiast od poniedziałku 29 sierpnia wyprawki będą rozwożone do domów hospicyjnych rodzin.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1930 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39