Ponad 30 interwencji strażaków po burzy

2013.06.03 00:00
W niedzielę (2.06) przez województwo podlaskie przeszły burze z silnymi opadami deszczu. Podlascy strażacy musieli interweniować ponad 30 razy.
Ponad 30 interwencji strażaków po burzy
Fot: sxc.hu

Dopiero w poniedziałek (3.06) nad ranem podlaska straż pożarna zakończyła usuwanie skutków burzy, która przeszła nad Białymstokiem i okolicami. Niedzielne (2.06) załamanie pogody trwało zaledwie kilkanaście minut, jednak usuwanie jego stuków zajęło strażakom kilka godzin. Najwięcej zgłoszeń straż pożarna otrzymywała z powiatu białostockiego.

W Białymstoku najwięcej zgłoszeń dotyczyło zalanych piwnic i powalonych drzew. Dużo szkód wyrządziły one na cmentarzu przy ul. Wasilkowskiej i przy ul. Pułkowej. Powalone drzewa uszkodziły tutaj kilka nagrobków. Z kolei na osiedlu Pułkowa/Traugutta wiatr uszkodził linie energetyczne. Mieszkańcy przez kilka godzin nie mieli prądu w swoich domach.

Ogromne szkody burza wyrządziła w miejscowości Paproć Duża (pow. zambrowski). Prawdopodobnie uderzenie pioruna było przyczyną pożaru, z którym walczyło kilka zastępów straży pożarnej. W ogniu stanął budynek gospodarczy, w którym znajdowały się maszyny rolnicze.

W poniedziałek (3.06) większość ze szkód została już usunięta.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1272 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39