Ponad 5,5 mln zł na kształcenie zawodowe

2020.06.05 10:56
Szkolenia i staże zawodowe, stypendia dla szczególnie uzdolnionych, wyjazdy edukacyjne, obozy naukowe dla uczniów, a także podnoszenie kompetencji nauczycieli - marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś podpisali kolejne umowy na dofinansowanie projektów dostosowujących naukę do potrzeb rynku pracy.
Ponad 5,5 mln zł na kształcenie zawodowe
Fot: Angelika Dorf
5,5 mln zł m.in na szkolenia i staże zawodowe

Łącznie ponad 5,5 mln zł dotacji trafi do Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr, Fundacji Science Point i Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020.

- Cieszę się, że dzięki podpisanym umowom ponad 5,5 mln zł z funduszy europejskich trafi do kolejnych szkół w naszym regionie. Pieniądze te pozwolą na zwiększenie kompetencji 285 uczniów i 26 nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych w Łomży, Szczuczynie i Sejnach. Dzięki nim będzie można zorganizować dodatkowe zajęcia, kursy i szkolenia, a także staże u pracodawców – mówi marszałek Artur Kosicki.

Fundacja Science Point dotację wykorzysta na projekt skierowany do 55 uczniów klas o kierunkach: technik pojazdów samochodowych oraz technik logistyk oraz do 13 nauczycieli tych kierunków w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr zrealizuje projekt na rzecz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach. Zostanie nim objętych 170 uczniów i ośmiu nauczycieli. W ramach projektu zostaną zmodernizowane i doposażone szkolne pracownie zawodowe.

Natomiast Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży zrealizuje projekt skierowany do 60 uczniów klas I-IV na kierunku technik informatyk, kształcących się w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej w Łomży oraz do pięciu nauczycieli tej szkoły.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1014 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39