Ponad 50 tys. zł zebrano podczas "Miesiąca Dobroczynności"

2016.12.15 10:25
52 894,13 zł - to wynik "Miesiąca Dobroczynności". Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im" hospicjum dla dzieci oraz budowę ośrodka "Arka".
Ponad 50 tys. zł zebrano podczas "Miesiąca Dobroczynności"
Fot: pomozim.org.pl
Koszulkę Roberta Lewandowskiego z podpisem wylicytowano za 5 tys. zł

Zakończyła się 3. edycja "Miesiąca Dobroczynności", podczas którego zbierano datki na działania Fundacji "Pomóż Im", prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Celem akcji było zwrócenie uwagi opinii publicznej na to, że aby pomagać, w praktyce nie potrzeba żadnego wysiłku.

I tak udało się zebrać dokładnie 52 894,13 zł. To kwota, jaka trafiła m.in. do 25 puszek, które przez cały listopad były ustawione w gabinetach lekarskich, sklepach, restauracjach i punktach usługowych.

Część środków udało się także uzyskać dzięki sprzedaży biletów na charytatywny koncert światowej sławy tenora Marka Torzewskiego oraz podczas charytatywnego balu andrzejkowego, gdzie jeszcze dodatkowo odbyła się licytacja obrazu Rocha Urbaniaka oraz aukcja "korespondencyjna", na której można było wylicytować: koszulkę i piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego (za obie rzeczy zapłacono łącznie 10 tys. zł), strój mistrza ringu Tomasza Adamka, strój przekazany przez Monikę Dryl oraz skok na spadochronie.

Zebrane pieniądze są wyjątkowo potrzebne w okresie zimowym. Dzięki tym środkom Fundacja zakupiła już opał na całą zimę dla 8 hospicyjnych rodzin.

Pozostała kwota została zaś przeznaczona na stworzenie gabinetu ginekologicznego z prawdziwego zdarzenia, dzięki któremu dotychczasowy punkt konsultacyjny Hospicjum Perinatalnego będzie mógł zmienić się w prawdziwe Hospicjum. Bez specjalistycznej aparatury, dzięki której mamy, które dowiedziały się o letalnej wadzie płodu, będą objęte fachową pomocą ginekologiczno-położniczą, byłoby w praktyce niemożliwe.

Jak zapewniają przedstawiciele Fundacji, dziękują każdemu z osobna - organizatorom wydarzeń, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy zdecydowali się wesprzeć ją w swoich działaniach.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1902 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39