Białystok Online

Zdrowie

Poparzenia dzieci będą leczone w Białymstoku nowoczesnymi laserami

2018.03.23 13:55
Poparzenia dzieci będą leczone w Białymstoku nowoczesnymi laserami
Fot: pixabay.com

Szpital dziecięcy ma nową pracownię laseroterpii. To dobra wiadomość dla rodziców dzieci, które mają problemy m.in. z bliznami powstałymi po oparzeniach.

W Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku powstała nowa pracownia laseroterapii. Medycy, którzy w niej pracują, zajmują się m.in. leczeniem anomalii naczyniowych u dzieci i blizn pooparzeniowych. Zaś sama pracownia została wyposażona w nowoczesne lasery (CO2, pulsacyjno-barwnikowy i Nd-Yag).

- Poszerza to znacznie dotychczas stosowane w Klinice metody a nasze leczenie staje się w pełni kompleksowe – wskazuje Eliza Bilewicz-Roszkowska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Zabiegi przeprowadzane są zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Przyjęcia pacjentów odbywają się we wtorki i środy w Poradni Chirurgii Dziecięcej UDSK, po telefonicznym uzgodnieniu (85 74 50 508).

Leczenie odbywa się ramach kontraktu z NFZ.

Dorota Mariańska

Dorota Mariańska

dorota.marianska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas