Porażka BAS-u Białystok w starciu beniaminków

2020.11.29 09:34
Nie udało się siatkarzom BAS-u odnieść drugiego zwycięstwa w trwającym sezonie Tauron 1. Ligi. Białostoczanie w sobotni (28.11) wieczór ulegli na wyjeździe innemu beniaminkowi, czyli Avii Świdnik.
Fot: BAS Białystok

Polski Cukier Avia Świdnik to klub, który w ostatnim czasie odbywał przerwę z powodu zakażeń koronawirusem w zespole. Przymusowa pauza nie wybiła jednak wspomnianej drużyny z uderzenia i ekipa z województwa lubelskiego po powrocie na parkiet od razu sięgnęła po zwycięstwo. Niestety w pokonanym polu zostali gracze BAS-u Białystok.

Podlasianie w drugiej i trzeciej partii stoczyli z przeciwnikiem wyrównany bój, ale podopiecznym Marka Antoniuka za każdym razem czegoś brakowało i to gospodarze kończyli sety na swoją korzyść. Inauguracyjną część meczu Avia wygrała 25:18, a w kolejnych odsłonach rywalizacji zespół ze Świdnika triumfował do 23.

BAS i Avia to beniaminkowie Tauron 1. Ligi, ale klubom tym jak na razie wiedzie się zupełnie inaczej. Białostoczanie odnieśli do tej pory tylko jedno zwycięstwo, w efekcie czego zamykają stawkę na zapleczu PlusLigi, natomiast świdniczanie triumfowali już pięciokrotnie, co pozwala im zajmować lokatę w górnej połowie tabeli.