Porażka Jagiellonii w meczu sparingowym z Wigrami [ZDJĘCIA]

2015.01.10 00:00
W sparingowym spotkaniu rozgrywanym w Białymstoku pierwszoligowe Wigry Suwałki wygrały z Jagiellonią Białystok 1:0. Bramkę dla przyjezdnych zdobył Maksims Rafaļskis w 69. minucie.

Białostoczanie przystąpili do tego spotkania w rezerwowym składzie. Zabrakło m.in. Bartka Drągowskiego, Marka Wasiluka, Sebastiana Madery, Maćka Gajosa czy też najlepszego strzelca - Mateusza Piątkowskiego. Trener Michał Probierz pozwolił pograć wielu młodym zawodnikom, którzy niczym specjalnym nie zachwycili.

W pierwszej połowie to Wigry sprawiały lepsze wrażenie, ale tak naprawdę nic z tego nie wynikało.

W drugiej części spotkania w obu zespołach na boisku zobaczyliśmy praktycznie dwie nowe jedenastki. W dalszym ciągu to Wigry wypadały lepiej i udokumentowały to pięknym golem w 69. minucie meczu. Autorem bardzo ładnej bramki był Maksims Rafaļskis, który nie dał żadnych szans broniącemu Krzysztofowi Karpieszukowi. W końcówce sparingu Jaga mogła doprowadzić do wyrównania. Tuż przed polem karnym do piłki dopadł Tymiński, ale strzelił tuż obok słupka.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
Bramka: Maksims Rafaļskis 69'

Jagiellonia Białystok: (I połowa)[ 1. Kacper Rosa - 20. Michał Pawlik, 25. Igors Tarasovs, 3. Jonatan Straus, 17. Dominik Prusaczyk, 6. Taras Romanczuk, 10. Pawieł Sawickij, 11. Karol Mackiewicz, 13. Przemysław Mystkowski, 9. Jan Pawłowski, 27. Jegor Zubowicz. (II połowa) 39. Krzysztof Karpieszuk - 2. Filip Modelski, 18. Martin Baran, 20. Michał Pawlik, 12. Kamil Pajnowski, 5. Łukasz Tymiński, 7. Kacper Piechniak, 21. Emil Gajko, 14. Bartosz Giełażyn, 28. Radosław Gulbierz, 27. Jegor Zubowicz (68, 13. Przemysław Mystkowski)

Wigry Suwałki: (I połowa) 12. Hieronim Zoch - 28. Maciej Wasilewski, 33. Tomasz Jarzębowski, 4. Adrian Karankiewicz, 22. Bartosz Widejko, 17. Kamil Lauryn, 6. Ramūnas Radavičius, 20. Marcin Tarnowski, 26. Bartosz Żurek, 5. Dawid Jarczak, 24. Kamil Zapolnik (21, 25. Dominik Szyszka). (II połowa) 1. Karol Salik - 27. Mateusz Żebrowski, 19. Maciej Wichtowski, 3. Artur Bogusz, 18. Daniel Michałowski, 14. Bartosz Biel, 15. Adam Pomian, 26. Maksims Rafaļskis, 21. Sebastian Radzio, 25. Dominik Szyszka