Porażka Jagiellonii z Politehnicą Iasi w pierwszym zimowym sparingu

2017.01.18 17:12
Jagiellonia Białystok przegrała w tureckim Belek z CSM Politehnicą Iasi 0:1. Sparing z 9. zespołem ligi rumuńskiej był dla Żółto-Czerwonych pierwszym sprawdzianem w 2017 r.
Fot: jagiellonia.pl

Jagiellonia na pierwszą połowę rywalizacji z Rumunami wyszła praktycznie w najsilniejszym składzie. Na murawie zameldowali się ci piłkarze, którzy jesienią stanowili o sile zespołu z Konstantinem Vassiljevem na czele. Jedyne roszady pojawiły się tylko w linii pomocy, gdzie od pierwszych minut zagrali Mystkowski i nowy nabytek Żółto-Czerwonych – Arvydas Novikovas.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po dobrym rozpoczęciu i groźnych akcjach ze strony Jagiellonii z czasem do głosu dochodzili także piłkarze drużyny rumuńskiej.

Na drugą część spotkania Michał Probierz posłał zupełnie inną jedenastkę. Na placu gry pojawili się m.in. Damian Węglarz, Paweł Olszewski, Jakub Tabor czy Dawid Szymonowicz. I właśnie ten ostatni – w 57. minucie – sfaulował w polu karnym jednego z rywali, co na bramkę – wykorzystując rzut karny – zamienił Andrei Cristea. Golkiper Jagiellonii wyczuł wprawdzie intencje strzelca, jednak nie zdołał futbolówki wybronić.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Trener Jagiellonii w ciągu 90 minut sprawdził w sumie aż 26 zawodników. Zbyt wielkich wniosków z tego starcia nie można jednak wyciągać. Jak przyznał sztab szkoleniowy, piłkarze są obecnie poddani dużym obciążeniom treningowym i na tym etapie przygotowań ważne jest przede wszystkim osiągnięcie odpowiedniej formy fizycznej i uniknięcie niepotrzebnych kontuzji. Oczekiwany styl gry i świeżość powinny się pojawić w ostatniej fazie zgrupowania.

Kolejna gra kontrolna czeka Jagiellończyków już w sobotę (21.01). Rywalem białostockiego zespołu będzie bułgarski Łudogorec Razgrad.

Jagiellonia Białystok – CSM Politehnica Iasi 0:1 (0:0)
Bramka: Andrei Cristea 57k

Jagiellonia Białystok(I połowa): Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Rafał Grzyb, Jacek Góralski – Przemysław Mystkowski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas – Fiodor Cernych

Jagiellonia Białystok (II połowa): Damian Węglarz – Paweł Olszewski (64' Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Jakub Tabor (64' Emil Łupiński), Damian Szymański – Michał Domański (64' Damian Grabowski), Karol Świderski, Dmytro Chomczenowski – Patryk Klimala (78' Michał Domański)

Politehnica Iasi (skład wyjściowy): Alessandro Caparco – Gabriel Bosoi, Marius Mihalache, Cosmin Frasinescu, Alexandru Tiganasu – Alexandru Ciucur, Alexandru Rauta, Vasile Gheorghe, Catalin Stefanescu, Lukacs Bole – Andrei Cristea