Porażka Wigier. O wyniku zadecydował gol byłego Jagiellończyka

2019.03.10 08:35
Wigry doznały 10. porażki w sezonie. Suwalczan w 23. kolejce Fortuna I Ligi pokonał zespół Bruk-Betu Termalica Nieciecza.
Fot: Wigry Suwałki

Podopieczni Ariela Jakubowskiego nie powiększyli w sobotę (9.03) swojego dorobku punktowego. Biało-Niebiescy przegrali bowiem na wyjeździe z Bruk-Betem.

Decydujący o końcowym wyniku gol padł już w 13. minucie. Wtedy to w polu karnym faulowany był Vladislavs Gutkovskis, a jedenastkę z dużym spokojem wykorzystał Piotr Wlazło, czyli zawodnik, który jeszcze nie tak dawno reprezentował barwy białostockiej Jagiellonii.

Wigry mogły szybko odpowiedzieć, lecz najpierw strzał wypożyczonego z Dumy Podlasia Karola Mackiewicza powędrował minimalnie ponad poprzeczką, a później ten sam piłkarz doszedł do uderzenie głową, ale świetnie na linii bramkowej spisał się Łukasz Budziłek. Swoje szanse mieli także gospodarze, jednak przed przerwą więcej goli już nie padło.

W drugiej połowie miejscowi kibice także nie zobaczyli żadnego trafienia. Suwalczanie tak naprawdę w tej części spotkania nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji do zmiany rezultatu, zaś Bruk-Bet w swej najlepszej sytuacji trafił w poprzeczkę.

Mecz zakończył się więc wynikiem 1:0 dla gospodarzy, co oznacza, że Wigry spadły w ligowej tabeli na lokatę numer 14. Biało-Niebiescy mogą znaleźć się jeszcze oczko niżej, jeżeli swój niedzielny (10.03) pojedynek wygra Warta Poznań.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Wlazło 13k

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Dominik Sadzawicki, Rafał Grzelak, Przemysław Szarek, Martin Miković - Michał Skóraś (90' Dawid Kalisz), Piotr Wlazło, Dawid Szymonowicz (59' Roman Gergel), Mateusz Kupczak, Jacek Kiełb (56' Patrik Misak) - Vladislavs Gutkovskis

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski (69' Filip Karbowy), Adam Chrzanowski (46' Arkadiusz Najemski), Adrian Piekarski, Frank Adu Kwame - Joel Huertas, Damian Pawłowski (82' Bartosz Bida), Wiktor Biedrzycki, Robert Bartczak, Karol Mackiewicz - Kamil Sabiłło