Porównujemy ceny. Sprawdź, ile zapłacisz za zakupy wielkanocne w Lidlu

2014.04.14 00:00
Wielkanoc za niespełna tydzień, zatem już na dniach niektórzy z nas wybiorą się na świąteczne zakupy. Śledźcie nasz cykl "Porównujemy ceny" a dowiecie się, w którym z białostockich marketów zaoszczędzicie na nich najwięcej.
Porównujemy ceny. Sprawdź, ile zapłacisz za zakupy wielkanocne w Lidlu
Fot: MC
Ceny zamieszczone w tabeli obowiązywały 13 kwietnia

W okresie "przedwielkanocnym" wszystkie dyskonty spożywcze reklamują się jako najtańsze. Postanowiliśmy to zweryfikować i wybraliśmy 23 najpopularniejsze produkty (mąkę, cukier, jaja, mleko, twaróg, olej, margarynę, kukurydzę i groszek w puszkach, schab bez kości, filety śledziowe, czekoladę, budyń, majonez, chrzan, pomarańcze, pomidory, colę, sok pomarańczowy, wódkę, kawę, herbatę, ziemniaki), aby sprawdzić, ile za nie zapłacimy w popularnych białostockich marketach, takich jak: Lidl, Biedronka, Careffour i Auchan.

W kolejnych dniach przedstawimy cenniki następujących sklepów na terenie Białegostoku: Biedronka, Auchan i Carrefour, zaś na koniec cyklu opublikujemy zestawienie, z którego będzie wynikało, gdzie rzeczywiście jest najtaniej. Dzisiaj na warsztat bierzemy sieć Lidl.

Powyżej prezentujemy tabelę, w której zostały porównane ceny produktów powszechnie znanych marek oraz ich najtańszych "lidlowych" odpowiedników. Badanie zostało przeprowadzone 13 kwietnia (niedziela) w Lidlu przy ul. Pogodnej 63.

Jak wynika z zestawienia, wybierając same najtańsze odpowiedniki popularnych marek zaoszczędzimy w Lidlu prawie 18 zł. Największą różnicę w cenie odczujemy kupując kawę - za Nescafe Classic zapłacimy ok. 9 zł więcej. Poza tym przepłacimy prawie 2 zł wybierając Pepsi, zamiast "lidlowej" coli oraz ponad 1 zł - za herbatę Sagę, majonez Winiary oraz czekoladę Milkę.

W przypadku ceny całego "markowego" koszyka, gdy w sklepie nie występuje produkt powszechnie znanej firmy, zostaje dodany najtańszy odpowiednik z pierwszej kolumny.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1510 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39