Portale randkowe i ogłoszenia matrymonialne. Tysiące białostoczan szuka miłości w Internecie

2014.01.19 00:00
Portale randkowe i ogłoszenia matrymonialne cieszą się w Białymstoku dużym powodzeniem. Postanowiliśmy sprawdzić, kim są i jakich partnerów poszukują osoby zarejestrowane w sieci.
Portale randkowe i ogłoszenia matrymonialne. Tysiące białostoczan szuka miłości w Internecie
Fot: www.freedigitalphotos.net

Podlasianie też flirtują przez Internet

Według danych największego w Polsce internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl, tylko w dwóch województwach w kraju – podkarpackim i podlaskim – na portalu randkowym zarejestrowało się więcej panów niż pań.

- W chwili obecnej mamy z Białegostoku zarejestrowanych i aktywnych 1700 kobiet i ponad 2000 mężczyzn – podaje Magdalena Nahurska z Biura Prasowego MyDwoje.pl.

Z raportów serwisu wynika, że większość użytkowników z Podlasia posiada wykształcenie średnie - 45% wszystkich zarejestrowanych, a 27% z nich skończyło uczelnie wyższe. 32% randkowiczów z naszego województwa wychowuje potomstwo, 59% nie ma jeszcze dzieci, a 9% użytkowników nie podaje na swoich profilach informacji dotyczących pociech. Wśród wymienianych przez Podlasian zainteresowań przeważają muzyka (14%), podróże (11%) i gotowanie (8%).

Randki24.pl to inny, popularny wśród białostoczan serwis randkowy. Zarejestrowano tutaj (według wyszukiwarki portalu) 521 profilów Podlasianek i aż czterokrotnie więcej kont mężczyzn z naszego województwa. 8 z wyszukanych panów i 7 pań deklaruje na swoich kontach, że ma więcej niż 61 lat – najczęściej są to emeryci i emerytki lubiący spędzać czas w domowym zaciszu lub na spacerach i pracach ogródkowych.

Na białostockim portalu randkowym zareczona.pl szukaliśmy osób w wieku od 18 do 60 lat – znaleźliśmy 293 kobiety i 441 panów ze stolicy Podlasia, którzy chcą poznać wymarzoną partnerkę czy partnera.

Ogłoszenia matrymonialne

Białostoczanie także chętnie dodają ogłoszenia matrymonialne – na naszym portalu w ciągu ostatniego miesiąca pojawiło się ich ponad 400.

- Każde ogłoszenie jest przeze mnie czytane. Po weryfikacji, ok. 1/3 wszystkich wpisów zostaje usunięta, ponieważ przekracza granice dobrego smaku – są to treści wulgarne, propozycje seksualne czy zachęcanie do spotkań sponsorowanych – mówi Piotr Zubrzycki, który odpowiada za dział ogłoszeń portalu BiałystokOnline.

Większość osób dodających ogłoszenia matrymonialne to młodzi ludzie, a wśród nich przeważają mężczyźni. Poza tym, po przeczytaniu wszystkich wpisów można zauważyć pewne powtarzalne reguły.

- Zazwyczaj panowie w ogłoszeniach wymieniają cechy zewnętrzne partnerki, której szukają – chcą, by wybranka była np. szczupła i wysoka czy miała określony kolor włosów. Natomiast panie większą uwagę skupiają na charakterze mężczyzny – szukają kogoś inteligentnego, zabawnego lub opiekuńczego – opisuje Piotr Zubrzycki.

Trzeba mieć świadomość, że na portalu każdy może dodać ogłoszenie anonimowo – wystarczy się zalogować. Dlatego nie należy całkowicie wierzyć osobie poznanej przez Internet.

- Często użytkownicy, którzy nie muszą się ujawniać, stają się odważniejsi i dodają bardziej osobiste wpisy. Czasami zdarza się też, że ktoś robi sobie żarty – pisze ogłoszenie w imieniu innej osoby i podaje np. jej numer telefonu. Należy pamiętać, że takie praktyki są karalne – tego typu żarty mogą skończyć się na policji - dodaje moderator ogłoszeń BiałystokOnline.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39