Portret potrójny - promocja albumu

dodane dnia: 2015-10-21 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2015-10-30
Ostatnia odsłona projektu "Portret potrójny" - promocja albumu ze zdjęciami powstałymi w trakcie letniego pleneru, wykonanymi przez sześcioro młodych artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy w niezwykłej technice - mokrego kolodionu. Magiczne fotografie stanowią główną zawartość wydawnictwa, ale dodatkowo można będzie w nim znaleźć również dokumentację całego przedsięwzięcia oraz teksty Mirosława Miniszewskiego będące literacką próbą oddania fenomenu spotkania z Podlasiem, zatrzymania w czasie i mierzenia się z niemal alchemiczną techniką tworzenia fotografii.

Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu Południce. Dziewczyny pomogą nam przenieść się w wyobraźni w przestrzeń, która stała się inspiracją dla autorów fotografii w projekcie "Portret potrójny". Zaśpiewają bowiem utwory pochodzące znad narwiańskich wsi, z okolic, w których przebywali też w lipcu 2015 r. uczestnicy naszego przedsięwzięcia.

Goście: Michał Zieliński, Mirosław Miniszewski
Prowadząca: Anna Danilewicz

Michał Zieliński – pochodzi z Gołdapi, artystycznie i duchowo związany jest z północno-wschodnią Polską. Na Suwalszczyźnie tworzył swoje pierwsze projekty, czerpał z kontaktu z artystami z kręgu suwalskiej PAcamera Club: Radosławem Krupińskim, Grzegorzem Jarmocewiczem, Tomaszem Michałowskim. W 2010 roku zrealizował dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, który zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie dyplomów szkół artystycznych w Polsce. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego.

Mirosław Miniszewski – urodził się w 1973 roku; doktor nauk humanistycznych, filozof-antropolog, fotograf, publicysta, bloger. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego, adiunkt w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku.

Godz. 18.00
Miejsce imprezy
ul. Warszawska 19
15-062 Białystok

Polecamy
Media Sp. z o.o.
Media Sp. z o.o.ul. Króla Zygmunta Augusta 24
15-136 Białystok
greenverta.com

Więcej informacji
958 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39