Poruszająca historia księdza Kaczkowskiego. "Johnny" - pokaz dla nauczycieli

2022.09.15 16:07
To film, na który czekało wiele osób. Poruszający obraz znanego i lubianego przez zarówno wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego. W Kinie Forum odbędzie się specjalny pokaz dla nauczycieli filmu "Johnny".
Poruszająca historia księdza Kaczkowskiego. "Johnny" - pokaz dla nauczycieli
Fot: Materiały prasowe
Scena z filmu

Oparty na faktach film "Johnny" poruszy z pewnością każdego widza.

Jest to opowieść o Janie Kaczkowskim - księdzu, który zmagał się ze zdrowiem, a jednocześnie był wsparciem dla wielu osób. W 2004 był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. W latach 2007–2009 koordynował prace budowy Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a w 2009 został jego dyrektorem i prezesem zarządu. Utworzył program szkoleniowy w zakresie bioetyki chrześcijańskiej. Ksiądz Kaczkowski prowadził wykłady i warsztaty z tematyki hospicyjnej. Organizował także warsztaty z komunikacji i etyki w medycynie dla studentów medycyny i prawa pod nazwą Areopag Etyczny. W wolontariat hospicyjny angażował tzw. trudną młodzież i osoby skazane. Zmarł w 2016 roku w wieku 39 lat.

Film "Johnny" to prawdziwa historia o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego nie podejrzewa nawet jak odmieni to jego życie.

– To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. "Johnny" to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – mówi o projekcie reżyser, Daniel Jaroszek.

W rolę uwielbianego księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Piotr Trojan.

Pokaz przedpremierowy w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dedykowany nauczycielom odbędzie się we wtorek (20.09), o godz. 15:15 w Kinie Forum.

Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy: dkf@bok.bialystok.pl.

Program spotkania.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39