"Posprzątane" w Teatrze Dramatycznym. Premiera już w tym tygodniu

2023.11.17 14:12
Wielkimi krokami nadchodzi premiera najnowszego spektaklu przygotowanego przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. "Posprzątane" to komediodramat ukazujący losy i skomplikowane relacje 5 bohaterów. Sztuka ukazuje również siłę kobiecej wspólnoty oraz zderzenie 2 odmiennych kultur - Północnej i Południowej Ameryki.
"Posprzątane" w Teatrze Dramatycznym. Premiera już w tym tygodniu
Fot: Materiały prasowe

Premiera spektaklu "Posprzątane" odbędzie się w sobotę (18 listopada) w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

"Posprzątane"

Spektakl "Posprzątane" to wielowymiarowe komediodramat autorstwa amerykańskiej pisarki Sary Ruhl. Akcja sztuki toczy się we współczesnej Ameryce, nad brzegiem oceanu, w stanie Connecticut. Głównymi bohaterami są Lane i Charles, małżeństwo lekarzy, oraz ich nieprzewidywalna siostra Virginia. Do tego grona dołącza Matylda, dowcipna pomoc domowa z Brazylii oraz tajemnicza pacjentka doktora Charlesa – Anna. Przekład scenariusza wykonała Małgorzata Semil, natomiast reżyserką przedstawienia jest Bożena Baranowska.

- Pracy nad spektaklem towarzyszyły ogromne emocje. Białystok to miasto, w którym się urodziłam. Jest ono moim ważnym miejscem na ziemi i cieszę się, że dostałam szansę pracy w Teatrze Dramatycznym. Jestem wdzięczna za możliwość stworzenia przedstawienia w moim rodzimym mieście i okazję do tego, aby właśnie tutaj powiedzieć coś od siebie w teatralnej przestrzeni - mówi Bożena Baranowska.

Sztuka ukazuje losy 5 pięciu postaci, których życie zostaje niespodziewanie i gwałtownie zachwiane przez nieprzewidywalne zdarzenia. Sztuka zwraca również uwagę na skomplikowaną naturę kobiet poprzez 4 różnorodne portrety kobiece. "Posprzątane" ukazuje ich niezwykłą więź i solidarność w obliczu zagrożenia, krzywdy czy niesprawiedliwości.

Za scenografię "Posprzątane" odpowiada Andre Putzmann, natomiast za kostiumy Hanna Sibilski. Choreografię przygotowała Anna Godowska, muzyką zajął się Marcin Mirowski, a wizualizacje wykonał Mikołaj Pływacz. Występują: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Paula Gogol, Agnieszka Możejko-Szekowska, Monika Zaborska i Piotr Szekowski.

Więcej informacji: "Posprzątane" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

720 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39