"Posprzątane" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

dodane dnia: 2023-10-23 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
"Posprzątane" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-11-18
Organizatorzy zapraszają na spektakl "Posprzątane".

Sztuka "Posprzątane" – "The clean house" (dosłownie "Czysty dom") amerykańskiej pisarki Sary Ruhl to wielowymiarowa, niezwykle zabawna, ale też wzruszająca historia. Akcja tego komediodramatu toczy się współcześnie, w Ameryce, nad brzegiem oceanu, w stanie Connecticut.

Bohaterowie dramatu to: Lane i Charles – małżeństwo dwojga lekarzy, Virginia – nieprzewidywalna siostra Lane, Matylda – ich dowcipna pomoc domowa z Brazylii oraz tajemnicza, charyzmatyczna pacjentka doktora Charlesa – Anna.

Autorka po mistrzowsku splata losy piątki bohaterów, miotanych gwałtownymi – "jak grom z jasnego nieba" zrządzeniami losu. Miłość i Śmierć, Strata i Odkupienie, Rozpacz i Oczyszczenie z dawką wyśmienitego humoru tworzą barwny i trzymający w napięciu kalejdoskop.

"Posprzątane" to również opowieść o skomplikowanej naturze kobiet, o ich wręcz niezwykłej, archetypowej więzi. Mamy tu aż cztery postaci kobiece; cztery, doskonale przez autorkę naszkicowane zróżnicowane portrety kobiet.

W obliczu zagrożenia, wyrządzanej krzywdy, niesprawiedliwości, wobec śmierci – kobiety się jednoczą i potrafią wznieść się ponad indywidualne, egoistyczne dążenia. Stają się Wspólnotą.

Ciekawe jest również zderzenie dwóch odmiennych kultur, Północnej i Południowej Ameryki z ich swoistą obyczajowością, rytuałami i muzyką.

Start o godz. 19:00.
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N
Miejsce imprezy
ul. Branickiego 15
15-085 Białystok

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39