Potomkowie baronowej Olgi von Ramm spotykają się na Podlasiu

2013.10.26 00:00
W Michałowie odbywa się Światowy Zlot Rodziny Baronowej Olgi von Ramm. Biorą w nim udział potomkowie baronowej z całego świata (USA, Francji, Belgii, Estonii oraz Polski). To wydarzenie bez precedensu nie tylko w skali województwa podlaskiego.
Potomkowie baronowej Olgi von Ramm spotykają się na Podlasiu
Fot: materiały prasowe

Rodzina von Ramm wywodzi się z niemieckiej Bawarii. Pod koniec XVIII w. jedna z jej gałęzi osiedliła się w Kurlandii (Łotwa). Na przełomie XIX i XX w. Olga von Ramm wraz z mężem Aleksandrem nabyli majątek i pałac w Hieronimowie. Rodzina szybko się polonizowała, majątek kwitł, a baronowa angażowała się w działalność charytatywną. Po dziś jest ciepło wspominana przez starszych mieszkańców Michałowa.

Okres II wojny światowej przyniósł zagładę pałacu w Hieronimowie oraz dworów w Słomiance i Majówce. Po majątku ostał się jedynie pałacyk w Krasnem, zaś Rammowie rozjechali się po kraju i po świecie.

Na zlot do Michałowa przyjadą m.in. wnuki baronowej: Ryszard Ramm, Elżbieta Ramm i Józef Ramm. Zwiedzą oni Michałowo i Hieronimów, gdzie spotkają się ze Stanisławem Szczepańczukiem, dzisiejszym zarządcą części dawnego majątku. W programie jest także spotkanie z mieszkańcami i władzami miejskimi Michałowa.

Więcej informacji:
Światowy Zlot Rodziny Baronowej Olgi von Ramm

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39