Potrącił na przejściu dziecko w wózku

2012.02.24 00:00
75-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych wózek z małym dzieckiem. W wyniku uderzenia dwulatek wypadł na jezdnię.
Potrącił na przejściu dziecko w wózku
Fot: sxc.hu

Do wypadky doszło we czwartek, 23 lutego przed godziną 13 w rejonie skrzyżowania ulicy Legionowej z Piękną. 75-letni kierowca fiata potrącił wózek z dwuletnim dzieckiem, które wypadło z niego na jezdnię. Na szczęście przybyłe na miejsce pogotowie nie stwierdziło u dziecka żadnych obrażeń. Kierującemu funkcjonariusze policji zatrzymali prawo jazdy.

Od początku roku na terenie województwa podlaskiego doszło do potrącenia 32 osób, w tym 5 przypadków śmiertelnych. Dlatego też, uczestnicy ruchu drogowego, w tym szczególnie kierowcy powinni bezwzględnie przestrzegać kilku podstawowych zasad tj. zwalnianie przed przejściem dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej i skrzyżowaniami. Widząc pieszych na chodniku, oczekujących na przejście należy zatrzymać pojazd i pozwolić pieszym bezpiecznie przejść na drugą stronę. Nie wolno wyprzedzać, ani omijać pojazdów w rejonie przejść dla pieszych i przystanków, a także ruszać pojazdem przed zakończeniem przekraczania przez pieszego jezdni lub dojścia do wysepki rozdzielającej pasy ruchu.

MAG

1174 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39